18 października 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na 16 lutego 2020. Uderzenie ciepłego powietrza w Polskę. Nawet 16°C, nasilający się wiatr. Burze nie wystąpią

Pogoda na 16 lutego 2020. Uderzenie ciepłego powietrza w Polskę. Nawet 16°C, nasilający się wiatr. Burze nie wystąpią. Sprawdź, gdzie będzie najcieplej w niedzielę.

W drugi dzień weekendu Polska znajdzie się pod wpływem wielocentrycznego układu niskiego ciśnienia o imieniu „VICTORIA” z głównym centrum w rejonie Islandii. Z południowego-zachodu napływać będzie bardzo ciepłe powietrze polarno morskie. Najwyższa temperatura jest prognozowana w woj. dolnośląskim i może przekroczyć 15 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Dodatkowo przez nasz kraj przemieszczać ma się strefa frontu ciepłego z północnego-zachodu na południowy-wschód.

Sytuacja synoptyczna na dzień 16.02.2020, 12 UTC

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 16.02.2020, 06 UTC

IMGW-PIB

W niedzielę na północnym-zachodzie Polski zachmurzenie duże, w południowej i wschodniej części naszego kraju umiarkowane, w drugiej części dnia wzrastające do dużego. Strefa opadów deszczu przemieszczać będzie się z północnego-zachodu na południowy-wschód. Najchłodniej na Suwalszczyźnie, bo zaledwie 5 °C, na Pogórzu Karpackim do 10 °C i w centralnej części naszego kraju. Najcieplej w woj. dolnośląskim, bo aż 16 °C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami i miejscami dość silny. Nad polskim morzem powieje w porywach do 70 km/h. Silny wiatr występować będzie również na obszarach podgórskich i górskich, w porywach do 85 km/h z sektora południowego i południowo-zachodniego. Natomiast Karpatach porywy do 90 km/h, w Sudetach do 130 km/h.

Prognozowana temperatura powietrza w niedzielę na obszarze Polski

Prognozowane zachmurzenie i obszar opadów w niedzielę według modelu SWISS-HD

Prognozowane odchylenie temperatury od normy wieloletniej na Starym Kontynencie w drugiej części niedzielnego dnia na wysokościach 1500 metrów i 2 m.

Aktualna temperatura tu

Opady i chmury tu