Pogoda na 19 kwietnia 2020 dla Polski. Maksymalnie 15°C. Słaby deszcz możliwy m.in na Mazurach i Podlasiu. Burze nie wystąpią

W drugi dzień weekendu Polska znajduje się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia o imieniu “ODILO” z centrum nad Skandynawią. Napływa do nas przetransformowana masa pochodzenia arktycznego, która doprowadza do występowania dużej dobowej amplitudy temperatury. Słabe opady deszczu mogą wystąpić dziś tylko na Mazurach i Podlasiu oraz na północy i północnym-wschodzie Mazowsza.

Sytuacja synoptyczna na dzień 19.04.2020, 12 UTC

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie małe, okresami i miejscami umiarkowane. Tylko na północnym-wschodzie i centrum możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i tam nie można wykluczyć słabych opadów deszczu. Najniższe wartości będą na północy i północnym-wschodzie 8°C/9°C. Do 13°C w centralnym pasie naszego kraju. Najwyższa temperatura jest prognozowana na południu i południowym-zachodzie kraju do 15°C. Wiatr słaby, okresowo umiarkowany, lokalnie porywisty z sektora północnego i północno-wschodniego.

Prognozowana temperatura powietrza w niedzielę na obszarze Polski przez model SWISS-HD

Prognoza trajektorii wstecznej mas powietrza na dzień 19.04.2020, 18 UTC dla miasta Warszawa

Prognozowane zachmurzenie i prawdopodobny obszar opadów w niedzielę na obszarze Polski

Aktualna tempera tutaj

Położenie opadów i chmur