Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 19 stycznia 2021. Mróz głównie na wschodzie, śnieg, opady marznące w Polsce

Dzisiaj Polska będzie pod wpływem cyrkulacji strefowej. Z zachodu na wschód przemieszczać mają się fronty atmosferyczne. W centrum oraz na wschodzie aurę kształtować ma odsuwający się na wschód front okluzji ciepłej. Natomiast w drugiej części dnia nad dzielnice zachodnie nasunie się front ciepły. Arktyczne powietrze powinno zalegać tylko w pierwszej części dnia na krańcach wschodnich. Nad pozostały obszar napłynie cieplejsze polarno-morskie.

Sytuacja synoptyczna na dzień 19.01.2021, 12 UTC

Dziś, 19 stycznia 2021 pogodnie zwłaszcza na Warmii i Mazurach. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże i całkowite. Lokalnie prawdopodobne są większe przejaśnienia. Z zachodu na wschód przemieszczać będzie się strefa opadów wielkoskalowych. Powinien być do deszcz ze śniegiem i śnieg. W zachodniej części kraju również opady marznące powodujące gołoledź. Natężenie opadów będzie na ogół słabe i umiarkowane. W Karpatach i Sudetach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 2-10 cm.

Strefa opadów ma przemieszczać się z zachodu na wschód naszego kraju. Druga wkroczy około południa w drugiej częśći dnia.

Temperatura wyniesie od -11°C na wschodzie i w północnej części kraju. Na zachodzie termometry wskażą od 1°C do 3°C. W całym kraju wraz z napływem coraz cieplejszego powietrza polarno-morskiego temperatura powinna rosnąć.

Prognoza temperatury powietrza na dzień 19 stycznia 2021 dla Polski.

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany. Jedynie w południowej części kraju do 70-80 km/h. Szczególnie na obszarach górskich i podgórskich. Na ogół z południowego-zachodu i zachodu. W górach i na obszarach podgórskich może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Z powodu dostania się naszego kraju pod wpływ cyrkulacji atlantyckiej ciśnienie będzie spadać w całej Polsce. Na południowym-wschodzie barometry wskażą 1016 hPa, w centrum 1014 hPa, a na północnym-zachodzie 1004 hPa.

Aktualna temperatura

Położenie opadów i chmur

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz