Pogoda na 2 czerwca 2020. Możliwe słabe burze, aż 23°C na zachodzie Polski

Przeważający obszar Polski znajdzie się dziś pod wpływem wypełniającego się niżu “ISOLDE” z centrum nad Białorusią. Na wschodzie zaznaczy się front okluzji, natomiast na zachodzie górny front chłodny. Największe prawdopodobieństwo burz będzie na zachodzie, ale zagrzmieć może również na krańcach południowych. Nad wschodnią Polskę napływa powietrze pochodzenia arktycznego, nad zachodnią nieco cieplejsze polarne morskie.

Sytuacja synoptyczna na dzień 2.06.2020, 12 UTC

Dziś przeważnie w pasie od Warmii i Mazur aż po Mazowsze zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Na pozostałym obszarze Polski umiarkowane i duże. Na krańcach zachodnich naszego kraju oraz w górach istnieje niskie prawdopodobieństwo burz. W szczytowych partiach Tatr przelotne opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm.

Temperatura wyniesie od 14°C na południowym wschodzie, około 18°C w centrum, do 23°C na zachodzie, na wybrzeżu od 13°C do 17°C, w rejonach podgórskich Karpat od 11°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wschodzie kraju oraz w czasie burz w porywach do 60 km/h, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h, w Tatrach może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.- informuje IMGW-PIB

Prognozowane zachmurzenie i obszar opadów oraz prawdopodobnych burz