Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 21 stycznia 2021. 10°C w Polsce, dużo pogodnego nieba i niewiele opadówDzisiaj Polska znajduje się pod wpływem głębokiego niżu „GORAN” z centrum nad Morzem Północnym. Będziemy w rozległym ciepłym wycinku atlantyckiego niżu. Napływać ma bardzo ciepła masa powietrza o cechach polarnomorskich z południowego-zachodu. W drugiej części dnia od północnego-zachodu nasunie się mało aktywny front chłodny.

Sytuacja synoptyczna na dzień 21.01.2021, 12 UTC

Na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Jedynie na północy więcej chmur i tam możliwe przelotne opady deszczu. Najniższa temperatura panować ma na polskim biegunie zimna, gdzie termometry wskażą zaledwie 1°C do 10°C na Ziemi Lubuskiej.

Na obszarach podgórskich dość silny wiatr halny, który osiągnie w porywach do 90 km/h. Z południa i południowego-zachodu.

Prognozowana temperatura powietrza we czwartek według modelu ICON. Termometry na Ziemi Lubuskiej mogą pokazać aż 10°C.

Prognoza zachmurzenia, opadów na środę dla Polski.

Prognozowana prędkość wiatru do godzin popołudniowych we czwartek.

Prognozowane ciśnienie atmosferyczne wyskalowane do poziomu morza. Będzie stopniowo spadać. Najniższe na północy i północnym-zachodzie, a najwyższe na wschodzie, południowym-zachodzie. Gradient ciśnienia wyniesie około 15 hPa.

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz