Pogoda na 26 lutego 2020. Dużo chmur, opady i słabe burze w Polsce

Pogoda na 26 lutego 2020. Dużo chmur, opady i słabe burze w Polsce. Sprawdź, co czeka nas w pogodzie w środę.

Dzisiaj Polska znajdzie się w tylnej części układu niżowego o imieniu “ZEHRA”, którego centrum znajdzie się nad Morzem Bałtyckim. Nasz kraj znajdzie się w strefie przemieszczających frontów atmosferycznych z północnego-zachodu na południowy-wschód.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 26.02.2020, 06 UTC

IMGW-PIB

Sytuacja synoptyczna na dzień 26.02.2020, 12 UTC

DWD

Dzisiaj na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południowym-wschodzie opady deszczu, natomiast górach deszczu ze śniegiem i śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Co istotne w woj. podkarpackim prognozowana jest wysokość opadów miejscami do 20 mm, natomiast w Bieszczadach przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm.

Nie zabraknie dziś w kraju przelotnych opadów deszczu, punktowo deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu i krupy śnieżnej. Niewykluczone są również burze, zwłaszcza w zachodniej i centralnej części Polski. Temperatura wyniesie od 3°C, 4°C miejscami nad morzem i na obszarach podgórskich do 8°C na południu i wschodzie kraju.

Pogoda. Silny wiatr w Polsce, informuje IMGW-PIB

Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr początkowo dość silny i silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, potem umiarkowany i porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne – informuje IMGW-PIB

Prognozowane zachmurzenie, obszar i typ opadów w środę na obszarze Polski

Prognoza pogody na środę (IMGW-PIB)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy

Aktualna temperatura tutaj

Położenie opadów i burz tutaj