Pogoda na 28 lutego 2020. Mgła marznąca na wschodzie. Spadnie 12 cm śniegu w Polsce, niewykluczone burze

Pogoda na 28 lutego 2020. Mgła marznąca na wschodzie. Spadnie 12 cm śniegu w kraju, niewykluczone burze. Sprawdź, co czeka nas w pogodzie w piątek.

W piątek południowa Polska znajdzie się jeszcze pod wpływem wypełniającego się niżu barycznego o imieniu „BIANCA”, którego centrum w drugiej części dnia znajdzie się nad Rumunią. Od południowego-zachodu rozbudowywać będzie się przejściowy klin wyżu znad Azorów.

Sytuacja synoptyczna na dzień 28.02.2020, 12 UTC

Na przeważającym obszarze dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. We wschodniej połowie kraju utrzymujące się do godzin południowych mgły marznące powodujące oblodzenie dróg i chodników. Lokalnie wystąpią opady deszczu, natomiast z biegiem godzin od zachodu zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg.

W południowej i południowo-wschodniej części kraju opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm w Sudetach i do 12 cm w Karpatach. W zachodniej i centralnej części Polski prawdopodobne słabe, lokalne burze.

Temperatura wyniesie maksymalnie od 1°C na południowym wschodzie do 6°C na zachodzie. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Natomiast wysoko w górach wiatr przeważnie silny, w porywach do 90 km/h, będzie powodować zamiecie i zawieje śnieżne – informuje IMGW-PIB.

Prognozowana temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia w piątek według SWISS-HD

Prognozowane zachmurzenie, obszar i typ opadów opadów oraz zasięg mgieł według modelu SWISS-HD

Położenie opadów i burz tutaj

Aktualna temperatura w Polsce tutaj