Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 29 stycznia 2020 dla Polski. Śnieg w wielu miejscach naszego kraju. Burze niewykluczone na zachodziePogoda na 29 stycznia 2020 dla Polski. Śnieżyce w wielu miejscach naszego kraju. Burze niewykluczone na zachodzie i północnym-zachodzie.

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie duże, ale miejscami prawdopodobne są większe przejaśnienia. W wielu miejscach wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, miejscami w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach wiatr od 50 km/h do 70 km/h, zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 90 km/h, w Tatrach do 100 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne – informuje IMGW-PIB.

Na północnym-zachodzie i zachodzie niewykluczone są w drugiej części dnia lokalne burze o niskiej aktywności elektrycznej.

Pozostaniemy pod wpływem dobrze funkcjonującej cyrkulacji strefowej z przechodzącymi strefami frontów atmosferycznych w naszej części Europy w osi mocno pogłębionej zatoki niżowej. Zaznaczy się wpływ niżu „LOLITA” znad Skandynawii.

ESTOFEX informuje o możliwości wystąpienia burz w zachodniej części Polski.

W wielu miejscach wystąpią dziś opady deszczu ze śniegiem, punktowo śniegu. Na drogach może być ślisko. Miejscami utworzy się niewielka pokrywa śnieżna.

Lokalnie utworzy się niewielka pokrywa śnieżna poza obszarami górskimi

Prognozowana temperatura w środę na obszarze Polski

Dynamiczną pogodę można śledzić poniżej

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz