Pogoda na 3 kwietnia 2020 dla Polski. Front chłodny, niewykluczone burze i krupa na północy

W przeddzień weekendu Polska znajduje się pod wpływem niżu “PAULINE”. Front chłodny wędrować ma z północnego-zachodu na południowy-wschód. W północnej połowie kraju niewykluczone burze.

Sytuacja synoptyczna na dzień 3.04.2020, 12 UTC

Na przeważającym obszarze Polski w piątek zachmurzenie duże, miejscami i okresami całkowite. Tylko w południowo-wschodniej części kraju przez cały dzień małe. Prognozowane są w wielu miejsca opady deszczu, a na północy i w górach deszcz ze śniegiem, śnieg i krupa. Największe prawdopodobieństwo wyładowań atmosferycznych będzie na północy Polski.

W najcieplejszym momencie dnia termometry w kraju pokażą od 6°C na północy i w rejonach podgórskich, około 9°C w centrum, do 12°C na południu Lubelszczyzny oraz na Podkarpaciu. 

Pogoda. IMGW informuje, silny wiatr w Polsce

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w centrum kraju w porywach do 55 km/h, na północy do 70 km/h; nad morzem i wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, nad morzem w porywach do 85 km/h, w górach do 70 km/h i tam może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Wiatr z kierunków zachodnich – informuje, Edyta Socha z IMGW-PIB.

Prognoza pogody na piątek według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Prognozowana temperatura powietrza w piątek według SWISS-HD

Prognozowany zasięg i typ opadów, ilość chmur w piątek na obszarze Polski. Niewykluczone burze na północy.