Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 3 listopada 2022. Poranne mgły, wyż wpłynie na pogodę

Pogoda na 3 listopada 2022. Mgły i dużo słońca


Początek tygodnia przyniósł nam nieco więcej chmur i opadów. Związane było to z przechodzeniem kolejnych frontów atmosferycznych. Pogoda na 3 listopada przyniesie powrót do wyżowej aury. Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z wyżem z centrum i południa kontynentu. Spójrzmy na mapę synoptyczną na dzisiejszy dzień.

Pogoda na 3 listopada. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na 3 listopada. Sytuacja synoptyczna

Widać tu wielocentryczny wyż, który znajdzie się między innymi nad naszym krajem. Na zachodzie Europy nadal dominują głębokie niże przynosząc załamanie pogody i wichury. Warto zwrócić uwagę na bardzo głęboki cyklon, który zbliża się do nas znad Atlantyku. Obecnie niż ten znajduje się jeszcze na południe od Grenlandii i nie wpływa na pogodę w Europie. Jednak za kilka dni sytuacja ta może się zmienić. Wróćmy do pogody w Polsce na dzisiejszy dzień. Zobacz również: Groźne wichury nad Europą

Pogoda na 3 listopada. Dużo słońca nad Polską

Wspomniany wyż zapewni nam dziś bardzo dobrą aurę. O poranku kierowcy muszą jednak uważać na mgły. Najwięcej mgieł spodziewamy się dziś w południowej i wschodniej połowie kraju. Jednak w skutek silnego nasłonecznienia mgły powinny zaniknąć do godzin południowych. Druga część dnia zapowiada się słonecznie i bezchmurnie w większości regionów Polski.

Dużo pogodnego nieba dziś nad Polską
Pogodne niebo dziś nad Polską

Powyżej mapa z prognozą zachmurzenia, opadów z nałożonymi izobarami. Widać tu silny wyż na południu kraju, dlatego też pogoda w kraju będzie dziś dobra. Podczas gdy z rana bardzo słabe, zanikające opady wystąpić mogą na krańcach Polski Wschodniej, już od południa z pewnością padać nie będzie nigdzie w kraju. Brak zachmurzenia wpływał będzie na temperatury zarówno w dzień, jak i w nocy.

Umiarkowane temperatury w czwartek w Polsce

Do kraju nie napływa już ciepłe powietrze z południa kontynentu. Jednak dzienna operacja słoneczna doprowadzi do wzrostu temperatur do umiarkowanych wartości. Nieco chłodniej na wschodzie kraju, gdzie zachmurzenie utrzymywać może się nieco dłużej. W tych regionach pogoda na 3 listopada przyniesie wartości temperatury do 12 stopni Celsjusza.

Pogoda na 3 listopada. Temperatury nad Polską

Im dalej na południowy zachód, tym cieplej. W pasie centralnym kraju termometry pokażą do 14 stopni. Na południowym zachodzie i zachodzie kraju możliwe są dziś piętnastki na termometrach. Brak chmur w dzień oznacza wzrost temperatury pod wpływem promieniowania słonecznego. Po zachodzie słońca bezchmurne niebo oznacza szybkie wyparowywanie ciepła w skutek radiacji. Stąd temperatury w wieczorem i w nocy będą spadać. Temperatury odczuwalnej nie powinien obniżać dziś wiatr. Ten będzie odczuwalny na obszarach podgórskich i w pierwszej części dnia na wschodzie kraju. Po południu wiatr ustanie. Ciśnienie atmosferyczne na bardzo wysokim poziomie. W czwartek po południu barometry wskażą nawet 1025 hPa na południu kraju. Najnowsze prognozy pogody i aktualności meteo na stronie łownej portalu.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk