Pogoda na 4 maja 2020 dla Polski. Prawdopodobne opady i słabe burze

Dziś przeważający obszar Polski znajduje w obszarze podwyższonego ciśnienia. Jedynie na wschodzie zaznacza się wpływ strefy frontu atmosferycznego leżącego na wschód od naszej granicy państwowej. W środkowej i górnej troposferze obecna będzie w dalszym ciągu górna zatoka niżowa. Lokalnie wystąpią opady deszczu i burze zwłaszcza w zachodniej i południowo-wschodniej części kraju. Od południowego-zachodu nasuwać ma się stopniowo front ciepły, który może wspomóc rozwój burz.

Sytuacja synoptyczna na dzień 4.05.2020. 12 UTC

Widoczna górna zatoka niżowa wypełniona chłodniejszym powietrzem w środkowych i górnych warstwach troposfery.

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. W zachodniej i wschodniej części kraju duże, okresami wystąpią przejaśnienia. Prawdopodobne są burze zwłaszcza w zachodniej i południowo-wschodniej części kraju. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognozowany obszar burz w poniedziałek na obszarze Polski przez Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska

Pogoda. Niska temperatury, silny wiatr w czasie burz informuje IMGW-PIB

Temperatura maksymalna od 13°C do 18°C; chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni – informuje Grażyna Dąbrowska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Wyliczana temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia w poniedziałek.

Prognozowane zachmurzenie i obszar opadów deszczu w poniedziałek, 4 maja 2020 dla Polski

Aktualna temperatura w Polsce tutaj

Położenie opadów i burz poniżej tutaj