27 lutego 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na 5 dni. Będzie aż 12°C, lecz mróz i śnieg wróci do Polski

Pogoda na okres od 21.01.2021 do 26.01.2021. Kilka ciepłych dni, lecz od weekendu zacznie postępować wyraźne ochłodzenie. Sprawdźmy pogodę na poszczególne dni.

Dziś na przeważającym obszarze Polski ma być pogodnie. Najwięcej chmur będzie na północy kraju, a na Pomorzu Zachodnim niewykluczone są przelotne opady deszczu. Termometry pokażą od 10°C na Ziemi Lubuskiej do 2°C na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Ze względu na dość dużą różnice ciśnienia prognozowany jest umiarkowany, okresowo silny wiatr. Najsilniejszy w górach i na obszarach podgórskich do 80 km/h – 100 km/h.

Prognozowana temperatura powietrza na czwartek dla Polski. Utrzyma się wyraźny podział w pogodzie na chłodniejszy wschód i cieplejszy zachód.

W piątek zachmurzenie ma być umiarkowane i duże. Najwięcej chmur będzie na północy, północnym-wschodzie. Pogodnie ma być miejscami w centrum i wschodzie. Słaby deszcz spaść może głównie na krańcach północnych, jak i też na Podhalu, Tatrach oraz Bieszczadach. Wysoko w górach i na obszarach podgórskich możliwy deszcz ze śniegiem i śnieg. Termometry pokażą od 12°C na Dolnym Śląsku do 3°C na Suwalszczyźnie. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, wiać ma z sektora południowego. Porywy przeważnie do 40 km/h – 60 km/h.

Prognozowana temperatura powietrza na dzień 22 stycznia 2021 dla Polski.

Pogoda. Zmiana pogody w weekend, możliwy śnieg i deszcz ze śniegiem

W sobotę zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Jedynie na południu początkowo rozpogodzenia. Prognozowane są intensywne opady śniegu do 5-10 cm, które najbardziej prawdopodobne są na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim oraz Wielkopolsce. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem również w Sudetach i Tatrach. Opady deszczu wystąpią głównie w centrum oraz na północnym-wschodzie, Prawdopodobnie bez opadów na wschodzie.

Najchłodniej będzie na Pomorzu Zachodnim około 0°C, najcieplej na Podkarpaciu do 10°C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków w naszej części Europy. Porywy w górach i na obszarach pogórskich do 60-70 km/h.

Prognozowana temperatura powietrza na sobotę według modelu ICON.

W niedzielę zachmurzenie przeważnie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. Z południa na północny-wschód przemieszczać ma się strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Największe opady śniegu prognozowane są na północnym-wschodzie, jak i też na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Opady białego puchu zdarzyć mogą się jednak w całym kraju. Wiatr ma być słaby i umiarkowany przeważnie z sektora zachodniego. Najchłodniej będzie na północnym-zachodzie i zachodzie od 0°C do 2°C Najcieplej na krańcach południowo-wschodnich do 8°C.

Prognozowana temperatura powietrza na niedzielę dla Polski według modelu ICON.

Pogoda. Nowy tydzień z lekką zimą w Polsce

W poniedziałek zachmurzenie na ogół duże i całkowite. Miejscami na północy możliwe rozpogodzenia. Na południu, częściowo w centrum oraz na wschodzie prognozowane są umiarkowane, miejscami intensywne opady śniegu. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 5-15 cm. Temperatura w całym kraju wyniesie od -2°C do 0°C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany z północnego-zachodu.

Prognozowana temperatura powietrza w poniedziałek dla Polski.

We wtorek zachmurzenie na ogół duże i całkowite. Spodziewany jest powrót lekkiej zimy do całego kraju. Prognozowane są opady śniegu o natężeniu słabym i umiarkowanym w wielu miejscach. Wiatr ma być słaby i umiarkowany z północnego-zachodu. Termometry pokażą od -4°C do 2°C. Najcieplej będzie nad Morzem i Pomorzu Zachodnim, Najchłodniej w górach i na obszarach podgórskich.

Prognozowana temperatura powietrza na dzień 26.01.2021 według modelu ICON.

Nocami w całym kraju należy spodziewać się przymrozków, a nawet niewielkiego mrozu. Nic nie wskazuje, aby nadeszła zapowiadana przez wiele portali bestia ze wschodu. Najniższe wartości na termometrach zobaczymy nocami pod koniec tygodnia oraz na początku przyszłego. Miejscami wartości prognozowane przez model GFS mogą być niższe w rzeczywistości.

Aktualna temperatura w Polsce