Pogoda na 5 dni: Bez szans na upał, ale możliwe są burze

Najcieplejszy okres roku mamy już za sobą. Oczywiście zdarzać będą się dni, gdy temperatura przekraczać ma 23 stopnie. Niewykluczone są nawet burze, jednak nie tak intensywne jak w zeszłym miesiącu.

Dostaliśmy się w zasięg strefowej cyrkulacji atmosfery w pierwszych dniach września. Za frontem chłodnym rozbudował się mobilny wyż, natomiast dzisiaj o poranku wkroczyła nad Pomorze Zachodnie i Ziemię Lubuską zatoka niżowa wraz z frontem chłodnym, a na wybrzeżu nawet trochę kropi. Tuż za nim przemieszcza się drugorzędny front atmosferyczny.

W strefie drugorzędnego frontu atmosferycznego, zwłaszcza podczas nadchodzącej nocy powstanie konwekcja na wygrzanych wodach Morza Bałtyckiego. Również za frontem napływać ma chłodna, ale wilgotna i posiadająca chwiejność termodynamiczną masa, dlatego na Morzu Bałtyckim wystąpią burze, jak i również na wybrzeżu. Również siła wiatru będzie znaczna z powodu dużego gradientu ciśnienia.

W nocy ze środy na czwartek słaby opady na froncie wystąpią także na południu, ale także w centrum i na północnym – wschodzie, deszcz spadnie również na wschodzie.

Następne dni mogą przynieść lokalnie opady deszczu. Burze prawdopodobne są na początku tygodnia. W okolicach 10 września były huragan „DORIAN” zacznie zbliżać się do Europy. Może on przynieść napływ cieplejszego powietrza po swojej wschodniej stronie.

Do wschodniej i centralnej Polski dotrze masa cieplejsza z południowego – wschodu, dlatego w niej na obszarze Polski mogą powstać burze. Prawdopodobnie będzie to na początku przyszłego tygodnia.

Prognoza pogody na 5 września 2019 r. (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na 6 września 2019 r. (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na 7 września 2019 r. (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na 8 września 2019 r. (IMGW – PIB)

Prognoza pogody na 9 września 2019 r. (IMGW-PIB)

Prognoza pogody na 10 września 2019 r. (IMGW – PIB)

BIEŻĄCE POŁOŻENIE CHMUR, OPADÓW I BURZ PONIŻEJ