Prognoza POGODY na 5 dni dla Polski. Nawet 18 °C, bez burz i z małą ilością opadów

Pogoda w marcu charakteryzuje się dużą dynamiką. Nie brakowało silnego wiatru, burz i skoków temperatury. Jest to miesiąc przejściowy, gdy nad Polską ścierają się ciepłe masy powietrza z dużo chłodniejszymi.

W nocy przez Polskę kontynuował w obszarze wyżu wędrówkę mało aktywny układ frontów atmosferycznych. Przyniósł on opady atmosferyczny w wielu rejonach Polski, zwłaszcza na wschodzie.

Dzisiaj Polska pozostanie pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Niemcami i Ukrainą. Jednak antycyklon nie zapewni nam pogodnej aury. W wielu miejscach Polski spodziewane są przelotne opady deszczu. Zaznaczy się mało aktywna strefa frontowa, jaka przyniesie duże i całkowite zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu w kraju.

Prognoza pogody na dzień 28 marca 2019 r. (IMGW-PIB) zachmurzenie na ogół duże do całkowitego z lokalnymi opadami deszczu.

W piątek czeka nas duże ocieplenie w całej Polski. Na termometrach czekają nas dwucyfrowe wartości. Zachmurzenie jednak na ogół duże do całkowitego, lokalnie utrzymywać będą się mgły.

Prognoza pogody na dzień 29 marca 2019 r. (IMGW-PIB)

W sobotę jeszcze cieplej niż w piątek

Sobota przyniesie jeszcze wyższe temperatury w całej Polsce. Nie prognozuje się opadów atmosferycznych i burz.

Prognoza pogody na sobotę 30 marca 2019 r. (IMGW-PIB)

W niedzielę pogorszenie pogody i opady na froncie chłodnym

W drugi dzień weekendu Polska dostanie się pod wpływ niżu znad południowej Skandynawii. Od północnego-zachodu na południowy-wschód przemieszczać będzie się front chłodny.

Prognoza sytuacji synoptycznej na niedzielę 12 UTC

Prognoza pogody na niedzielę ( IMGW-PIB)

Prognoza opadów na niedzielę

Duże ochłodzenie w poniedziałek

Na początku nowego miesiąca czeka nas większe ochłodzenie. Jedynie na północnym-zachodzie na termometrach będą dwucyfrowe dodatnie wartości.

Prognoza pogody na dzień 1 kwietnia 2019 r (IMGW-PIB)

Od wtorku czeka stopniowe ocieplenie. Prognoza pogody na 2 kwietnia 2019 r. (IMGW-PIB)