Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 5 dni dla Polski. Nadchodzą duże zmiany. Aura zrobi się dynamiczna

Pogoda na 5 dni dla Polski. Załamanie pogody. Deszcz i burze


Przyzwyczailiśmy się do sielankowej, letniej aury we wrześniu. Tymczasem pogoda na 5 dni przynosi nam dość spore zmiany. Już na początku nowego tygodnia do kraju wkroczy front atmosferyczny przynosząc spore zmiany w pogodzie. Zapraszam na wpis w którym przybliżę prognozę pogody na cały rozpoczynający się tydzień. Tradycyjnie, zahaczymy również o przyszły weekend, ponieważ w tym okresie również będzie ciekawie w pogodzie w kraju i regionie.

Pogoda na 5 dni. Dynamiczna pierwsza część tygodnia

Jeszcze dziś (w poniedziałek) przez większą część dnia w całym kraju czeka nas piękna, słoneczna pogoda. Jednak już po południu i wieczorem z zachodu do Polski wkroczy strefa zachmurzenia związana z frontem atmosferycznym. Możliwe są opady deszczu, a nawet słabe burze. To na zachodzie kraju. W pozostałych regionach do końca dnia spokojnie i słonecznie. Sytuacja zmieni się jutro. Poniżej mapa synoptyczna Europy na wtorek 19 września.

Pogoda na 5 dni. Sytuacja synoptyczna wtorek 19 września
Pogoda na 5 dni. Sytuacja synoptyczna na wtorek

Widzimy, że nasz kraj dostanie się pod wpływ niżów, które szaleją w okolicach Wysp Brytyjskich i Islandii. Wzrośnie gradient ciśnienia, a co za tym idzie w kraju i regionie pojawi się wiatr. Przez Polskę we wtorek przewędruje również chłodny front atmosferyczny przynosząc opady i spadek temperatury w kraju. Opday deszczu, a nawet słabe burze pojawią się we wtorek praktycznie w całym kraju. Jednak nie spodziewamy się silnych zjawisk burzowych. Ponieważ front nie będzie bardzo aktywny, bardziej spodziewam się chmur opadowych, które będą we wtorek generować pojedyncze wyładowania atmoasteryczne. Pogoda na 5 dni przyniesie jeszcze powrót lata, a więcej szczegółów poniżej. Zapraszam na dalszą, już bardziej optymistyczną część prognozy.

Ochłodzenie w Polsce nie potrwa długo

Wraz z frontem atmosferycznym, do Polski dotrą nieco chłodniejsze masy powietrza z zachodu. Skutkowało będzie to ochłodzeniem. Termometry wskazywały będą we wtorek maksymalnie do 22 stopni. Takie wartości temperatury pojawią się na zachodzie kraju.

Pogoda na 5 dni. Ochłodzenie we wtorek w Polsce
Pogoda na 5 dni. Ochłodzenie we wtorek w Polsce

Na wschodzie kraju poniżej 20 stopni Celsjusza. Podczas gdy wtorek przyniesie nam powiew jesieni w kraju, wyższe temperatury powietrza zaczną powracać do kraju już od środy. Tego dnia w Polsce Zachodniej znów odnotujemy już dzień gorący, ponieważ temperatury wzrosną powyżej 25 stopni Celsjusza. Lato z impetem wróci do nas w czwartek, kiedy to otrzemy się o upał, ponieważ w wielu regionach temperatury wrosną do nawet 28 stopni Celsjusza.

Weekend przyniesie kolejne ochłodzenie w Polsce
W weekend kolejne ochłodzenie

Podczas gdy w środku tygodnia lato powróci do Polski, przyszły weekend przyniesie nam kolejne ochłodzenie. Gorące masy powietrza wypchnięte zostaną na wschód. W niedzielę już w całym kraju „tylko” w okolicach 20 stopni Celsjusza. To jednak jeszcze nie koniec lata w Polsce. Wysokie temperatury powrócą, a upał pojawi się jeszcze blisko Polski.

Pogoda na 5 dni. Sporo opadów w kraju w tym tygodniu

Wrzesień przyzwyczaił nad do pięknej, słonecznej pogody bez opadów. Pogoda na 5 dni przyniesie jednak zmiany. Już we wtorek przez kraj z zachodu na wschód przemieszczał będzie się front atmosferyczny. Wraz z frontem przez Polskę przechodziła będzie strefa opadów deszczu i lokalnych burz. Co w kolejnych dniach? Sprawdźmy na animacji prognoz opadów.

Pogoda na 5 dni. Opady deszczu w Polsce

Widzimy, że po deszczowym i burzowym wtorku, aura w kraju uspokoi się. Pogoda na 5 dni przynosi nam jednak jeszcze jeden front atmosferyczny, który dotrze do zachodnich granic w piątek. Końcówka tygodnia przyniesie ponownie opady deszczu i lokalne burze. Na wschodzie Polski deszcz padać będzie jeszcze w sobotę. W niedzielę pogoda w Polsce powinna się już poprawić. Dobrego tygodnia Wam wszystkim!

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk