Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 5 dni. Ochłodzenie, ale wiemy kiedy wróci upał

Pogoda na 5 dni dla Polski. Kiedy wróci upał?


Nowy tydzień rozpoczynamy z przytupem. Dziś czekają nas silne burze o czym pisałem w porannej prognozie pogody na poniedziałek. Winien temu jest front atmosferyczny, który prócz dynamicznej aury przyniesie nam ochłodzenie. Sprawdźmy zatem co przyniesie nam pogoda na 5 dni dla Polski.

Pogoda na 5 dni. Zaczynamy od silnych burz, a co w kolejnych dniach tygodnia?

O tym, że w poniedziałek będzie mocno grzmiało na południowym wschodzie kraju napisaliśmy już wiele. Zobaczmy zatem, czy pogoda na 5 dni przyniesie dalsze opady, czy może jednak deszczu będzie już mniej w kolejnych dniach nadchodzącego tygodnia.

Pogoda na 5 dni. Sporo opadów i burz na początku tygodnia
Pogoda na 5 dni. Opady i burze w pierwszej części tygodnia

Widzimy, że burze i opady wystąpią również we wtorek w części kraju. Najwięcej opadów spodziewamy się we wtorek na południu Polski. Jednak mocniej popadać może również w regionach północnych. Dwa ostatnie zdania przypominają mi trochę słynny kawał, jak to spytano górala o pogodę, a ten odpowiedział: „Albo będzie słońce, albo będzie dysc”. Stwierdzenie, że popadać może na południu, ale i na północy trochę nasuwa mi skojarzenia z tym kawałem, ale trudno. Takie są pogodowe fakty na wtorek. W środę spodziewamy się większych opadów wielkoskalowych. Zachmurzy się w większości regionów Polski i pojawią się opady ciągłe. Opady nie opuszczą nas w weekend, a lokalnie do Polski wrócą burze.

Burze wrócą do Polski w przyszły weekend
Przyszły weekend przyniesie burze nad Polską

Widać zatem, że pogoda na 5 dni przyniesie sporo opadów w Polsce. W pierwszej części tygodnia oraz w weekend będą to burze. W środku tygodnia w kraju pojawią się opady ciągłe.

Ochłodzenie, ale czy na długo?

W poniedziałek przez Polskę przemieszcza się front atmosferyczny. Spowoduje to wypchnięcie bardzo ciepłych mas powietrza na południowy wschód od kraju. Jeszcze dziś w wielu regionach Polski czeka nas upał. We wtorek trzydziestek na termometrach już nie zobaczymy, jednak na wschodzie i południowym wschodzie nadal będzie to dzień bardzo ciepły. Temperatury w tych regionach oscylowały będą w okolicach 24-25 stopni. Podczas gdy na wschodzie i w centrum wciąż będzie bardzo ciepło, poniżej 20 stopni prognozowane jest na północy Polski. Podczas gdy w wielu regionach Polski lato jest ciepłe i upalne, pogoda nie bardzo rozpieszcza w tym roku turystów nad Bałtykiem. Jest to zdecydowanie najchłodniejszy region w kraju.

Pogoda na 5 dni. Prognoza temperatury

Powyżej prognoza temperatury na najbliższy tydzień. Sprawdzamy nie tylko co przyniesie nam pogoda na 5 dni, ale tradycyjnie do prognozy dodałem również przyszły weekend. I słusznie, ponieważ wleje on do kraju ponownie wyższe temperatury powietrza. Podczas gdy jeszcze czwartek będzie w kraju dość umiarkowany pod kątem temperatury powietrza, już w piątek z południowego zachodu zaczną napływać do nas ponownie cieplejsze masy powietrza.

Pogoda na 5 dni. Powrót ciepła w przyszły weekend
Pogoda na 5 dni. Powrót ciepła w przyszły weekend

Powyżej prognoza temperatury na sobotę 29 lipca. Do kraju wróci upał. Czy na długo? Prognozy jeszcze nie są stabilne i zgodne pomiędzy różnymi modelami. Jednak na stabilizację prognoz przyjdzie jeszcze czas. Do przyszłego weekendu daleko. Ważne, że wiemy co przyniesie nam pogoda na 5 dni. Kwestie przyszłego weekendu i przełomu lipca i sierpnia jeszcze zdążę Wam przybliżyć w kolejnych dniach rozpoczynającego się tygodnia. Na zakończenie, życzę Wam udanego tygodnia. Mój taki będzie jestem na wczasach. Co prawda od wpisów pogodowych nie odpoczywam, ale uwielbiam je dla Was pisać. Serdeczne pozdrowienia z południa Europy !

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk