Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 5 dni. Będziemy negatywnie zaskoczeni. Sprawdź co przyniesie nowy tydzień w pogodzie nad Polską

Pogoda na 5 dni dla Polski. Ochłodzenie i opady deszczu


W ostatni dzień weekendu w części kraju zaczęło już robić się chłodniej. Pogoda na 5 dni przyniesie silniejsze ochłodzenie w wielu regionach kraju. W dzisiejszym wpisie o tym, ale i o opadach, których (na szczęście) pojawi się w kraju więcej.

Pogoda na 5 dni. Co będzie przyczyną zmiany aury?

Dostaniemy się pod wpływ wyżu, ale nie zapewni nam on wspaniałej, letniej i ciepłej aury. Za sprawą wyżu do kraju zacznie spływać chłodniejsze powietrze z północnego wschodu.

Pogoda na 5 dni. Zmiany za sprawą wyżu
Pogoda na 5 dni. Wyż zacznie wpływać na pogodę w Polsce i regionie

W najbliższych dniach centrum wyżu umiejscowi się na zachodzie Rosji. Spowoduje to spływ chłodniejszych mas powietrza w nasz region. Już w niedzielę w regionach wschodnich powietrze zrobiło się bardziej rześkie. W poniedziałek spływ chłodu będzie postępował. Ranki zrobią się chłodne, ale o tym za chwilę. Blisko południowych granic kraju przesuwały będą się jednak niże, które będą miały pewny wpływ na pogodę w Polsce. Przeczytaj również: Silny upał do 37 stopni. Lato wdziera się do Europy

Silne ochłodzenie w kraju i regionie

Poniżej prognoza temperatury na wtorkowy poranek. Widzimy, że temperatura lokalnie spadnie nawet w okolice 2-3 stopni Celsjusza.

Pogoda na 5 dni. Sporo chłodniej w Polsce
Pogoda na 5 dni. ochłodzenie w Polsce

Powyżej pisałem, że w nasz region spływać zaczną chłodniejsze masy powietrza. Będzie to dobrze odczuwalne w pierwszej połowie rozpoczynającego się tygodnia. Chłodno zrobi się już w poniedziałek. Niskie temperatury w wielu regionach kraju pozostaną dość niskie również we wtorek i środę. W drugiej połowie tygodnia zrobi się zdecydowanie cieplej. Przyszły weekend przyniesie znów upał, jednak chyba najlepiej pokaże to animacja prognoz temperatury dla naszego kraju.

Pogoda na 5 dni dla Polski. Prognoza temperatury

Do środy temperatury w niektórych regionach Polski nie przekraczały będą w dzień 15 stopni Celsjusza. Dodatkowo, jak już wspominałem powietrze w kraju zrobi się rześkie i chłodne. Za to w drugiej połowie tygodnia ze wschodu do Polski znów zaczną napływać ciepłe masy powietrza. Bliżej przyszłego tygodnia w kraju pojawiać zaczną się znów dni gorące. Oznacza to, że temperatury w wielu regionach Polski przekraczać znów zaczną 25 stopni Celsjusza.

Pogoda na 5 dni. W regionie pojawią się opady

Powyżej wspomniałem, że blisko południowych granic kraju „kręciły” będą się niże. Oznacza to, że pomimo ogólnego wpływu ośrodka wysokiego ciśnienia w kraju pojawiały będą się opady. Deszcz popadać może już w poniedziałek po południu na wschodzie Polski. Również we wtorek we wschodniej i południowej Polsce przelotne opady deszczu są całkiem prawdopodobne.

Pogoda na 5 dni przyniesie więcej opadów
Pogoda na 5 dni. Opady nad Polską

W czwartek nad kraj nasunie się z południa płytki niż. Spowoduje to intensyfikację zjawisk pogodowych. W kraju (w tym również na północy) pojawią się burze, które lokalnie mogą mieć groźny charakter. Równie burzowy na ten moment w prognozach jest piątek, a dodatkowo modele numeryczne widzą całkiem solidną dawkę opadów na wschodzie kraju w nocy z piątku na sobotę. Sprawdź również pogodę długoterminową na 16 dni dla Polski

Podsumowując, pogoda na 5 dni nas zaskoczy. W pierwszej kolejności zaskoczą nas temperatury, ponieważ w wielu regionach Polski (wschód, południe, centrum) zrobi się po prostu chłodno. W dzień temperatury mogą nie osiągać 15 stopni, a nocami temperatura spadać będzie nawet poniżej 5 stopni Celsjusza. Z dobrych wiadomości mam takie, że pojawi się więcej opadów. To z pewnością jest dobra informacja, zwłaszcza dla regionów północnych, gdzie jest już bardzo sucho.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk