Pogoda na 5 dni dla Polski: Będzie blisko 20°C, potem gwałtowne ochłodzenie i burze śnieżne

Pogoda w marcu jest bardzo zmienna. Miesiąc ten charakteryzuje się dużą dynamiką w pogodzie, ponieważ często ścierają się zróżnicowane termicznie masy powietrza. Nie brakuje również opadów śniegu i burz. Kolejne dni przyniosą w pogodzie wysokie temperatury, ale już na początku przyszłego tygodnia do kraju spłynie powietrze arktycznego morskiego.

Szczególnie ciepło będzie w sobotę, gdy termometry na południu Polski pokażą blisko 20 °C. Niedziela będzie już dużo chłodniejsza w całym kraju.

Dzisiaj Polska pozostaje pod wpływem układu wysokiego ciśnienia o imieniu „HANNELROE”. Nie zabraknie jednak opadów, na wschodzie w ciągu dnia wystąpią słabe opady atmosferyczne.

Strefy frontowe przemieszczają się nad Polską w obszarze podwyższonego ciśnienia, ich aktywność pod względem opadów jest marginalna. Przynoszą przeważnie duże i całkowite zachmurzenie, skutecznie ograniczając dopływ promieni słonecznej w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

Sytuacja synoptyczna na dzień 21.03.2019 r.

Najbliższe dni w pogodzie nie przyniosą w całym kraju słonecznej aury. Lokalnie występować opady atmosferyczne, panować ma duże i całkowite zachmurzenie.

Prognoza pogody na dzień 21 marca 2019 r. (IMGW-PIB)

Piątek z dużym ociepleniem

W piątek będzie jeszcze cieplej niż w czwartek na obszarze Polski. Wystąpią również jednak opady atmosferyczne.

Prognoza pogody na IMGW-PIB na dzień 22 marca 2019 r.

Sobota bardzo ciepła, zwłaszcza na południu i wschodzie Polski.

Prognoza na sobotę (IMGW-PIB)

Niedziela z ochłodzeniem

Niedziela przyniesie niższe temperatury w Polsce względem sobotniego dnia (IMGW-PIB)

Poniedziałek z opadami, miejscami spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg

Prognoza opadów na poniedziałek, może ulegać one jeszcze zmianie


We wtorek na sporym obszarze Polski prognozowane są opady przelotne, zwłaszcza deszczu ze śniegiem i śniegu. Konwekcja w chłodnej masie powietrza bywa bardzo fotogeniczna. Lokalnie pojawią się również burze śnieżne, natomiast w ciągu dnia będzie na plusie. W nocy temperatury mogą spadać w okolice zera stopni albo poniżej.