Pogoda na 7 dni dla Polski. Ciekawe prognozy na Święta Bożego Narodzenia. Nadchodzi mróz

Przed nami świąteczny tydzień. Tydzień gorączkowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Sprawdźmy prognozę pogody na najbliższe 7 dni. We wpisie opiszemy też pogodę jaka prognozowana jest na Święta.

Początek tygodnia przyniesie ocieplenie

Pierwsze dni „świątecznego” tygodnia nie będą wskazywały na to, że jest w Polsce szansa na śnieżne święta. W większości kraju będzie ciepło. Temperatura w poniedziałek osiągnie na zachodzie i południowym zachodzie nawet 6 stopni powyżej zera. Chłodniej na wschodzie Polski, gdzie słupki rtęci tylko minimalnie wyjdą ponad zero stopni.

Temperatury poniedziałek

Poniedziałek przyniesie opady deszczu. Przed południem padać będzie na zachodzie i w centrum kraju. W drugiej części dnia opady deszczu pojawią się również na wschodzie Polski.

Jeszcze cieplej zrobi się w Polsce we wtorek. Wtedy to z południowego zachodu do kraju napływać będzie ciepłe powietrze w ciepłym wycinku niżu. Spowoduje to wzrost temperatury na zachodzie i południowym zachodzie nawet powyżej 10 stopni. Lokalnie nie wykluczamy, że na zachodzie Polski będzie nawet 12 stopni Celsjusza. Chłodniej na wschodzie kraju, gdzie termometry pokażą maksymalnie do 6 kresek powyżej zera. Wtorek to kolejne opady deszczu w Polsce. Na zachodzie i w centrum kraju padać może naprawdę intensywnie.

Ciepło w Polsce aż do Wigilii Bożego Narodzenia

Środa w Polsce nie przyniesie większych zmian w pogodzie. Nadal znajdowali będziemy się pod wpływem strefowej cyrkulacji powietrza. Polskę smagały będą fronty atmosferyczne przynoszące sporo opadów, wiatr, ale również wysokie temperatury.

Temperatura w Wigilię

Jeszcze w Wigilię Bożego Narodzenia w Polsce południowej słupki rtęci wskazywać mogą nawet 10 stopni powyżej zera. Niewykluczone są również opady deszczu. Jednak sytuacja ta zacznie się zmieniać już w nocy z 24 na 25 grudnia, wtedy też niewykluczone są opady śniegu.

W Boże Narodzenie nadejdą przymrozki. Może sypnąć śnieg

Boże Narodzenie przyniesie nam chłodniejsze masy powietrza. Nie będą to wielkie mrozy, choć w górach i na obszarach podgórskich nocami temperatura spadać może do nawet dwucyfrowych wartości na minusie. Na nizinach oczywiście będzie cieplej, choć w czwartek i piątek, zwłaszcza we wschodniej części kraju nie można wykluczyć całodobowych przymrozków.

Temperatura w Święta

W święta nadal znajdowali będziemy się pod wpływem strefowej cyrkulacji powietrza. W związku z tym do kraju z zachodu docierały będą kolejne fronty atmosferyczne. Na zachodzie Polski padał będzie deszcz. Jednak już w dzielnicach centralnych, na południu oraz wschodzie krajobrazy mogą zabielić się.

W przyszły weekend kontynuacja „zimowej” aury

Prognozy pokazują, że przyszły weekend będzie kontynuacją ochłodzenia, które przyjdzie do Polski 25 grudnia. Nadal będą w Polsce miejsca, gdzie trwały będą całodobowe przymrozki. Lokalnie w nocy temperatura na nizinach spadała będzie do -5 stopni Celsjusza. W górach oczywiście dużo chłodniej, gdzie nadal mróz może być dwucyfrowy.

Śnieg w Polsce

Prognozuje się, że na koniec przyszłego weekendu w Polsce północnej, południowej i częściowo wschodniej oraz centralnej utrzyma się pokrywa śnieżna. Bardzo byśmy chcieli, aby prognozy na Święta Bożego Narodzenia sprawdziły się. By po kilku dniach ocieplenia na początku tygodnia w wigilijną noc ochłodziło się i spadł śnieg. Będziemy oczywiście monitorowali sytuację.