Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 7 dni dla Polski. Tygodniowa prognoza na 21-27 września 2020

Pogoda na 7 dni


Zapraszamy na prognozę pogody na 7 dni dla Polski. Obecny tydzień przyniesie nam bardzo wysokie temperatury, pomimo, że już w środę rozpoczyna się kalendarzowa jesień. Pomimo wysokich temperatur w dzień, pamiętać należy, że mamy końcówkę września. W związku z tym wieczory i poranki będą chłodne.

Prognoza pogody na poniedziałek

Poniedziałek będzie pierwszym dniem, gdy do Polski śmielej napływać zacznie gorące powietrze z południa Europy. W regionach południowo zachodnich słupki rtęci powędrują nawet do 24 stopni Celsjusza. Nadal będziemy pod wpływem wyżu, w związku z czym nie przewidujemy opadów deszczu ani większego zachmurzenia nad Polską.

Pogoda w poniedziałek

Prognoza pogody na wtorek

Wtorek nie przyniesie większych zmian w pogodzie nad Polską. Do kraju nadal napływać będzie gorące powietrze z południa kontynentu. Ciepłe masy powietrza wkroczą głębiej do Polski, dlatego też temperatury będą wyższe w większej części regionów kraju. Na zachodzie i w centrum Polski słupki rtęci wzrosną do nawet 26 stopni Celsjusza. To będzie gorący dzień jak na ostatni dzień kalendarzowego lata. Nie prognozujemy na wtorek opadów nad Polską. W pasie województw centralnych nie można wykluczyć silniejszych porywów wiatru. Wiatr będzie odczuwalny, ale nie będzie silny.

Pogoda na wtorek

Prognoza pogody na środę

Środa przyniesie jeszcze wyższe wartości temperatur w Polsce. Upał w kraju raczej nie wystąpi (o upale mówimy, gdy temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza). Będzie jednak bardzo gorąco. W regionach centralnych kraju do 27-28 stopni ciepła. Już w środę po południu i wieczorem nie można wykluczyć pierwszych opadów i burz na zachodzie kraju. Nie są one jeszcze pewne, jednak o ewentualnych burzach informowali będziemy na bieżąco w codziennych wpisach.

Prognoza pogody na środę

Prognoza pogody na czwartek

Czwartek przyniesie nam dość dynamiczną pogodę w Polsce. Aż dziw, że piszemy tutaj o końcówce września, jednak w czwartek nad Polską występowały będą burze, które lokalnie mogą mieść dość gwałtowny przebieg. Największe szanse na opady deszczu i burze w czwartek mają mieszkańcy pasa od Warmii i Mazur przez Mazowsze po Śląsk i Małopolskę. W całym kraju nadal bardzo wysokie temperatury. Słupki rtęci wskazywały będą od 22 stopni na zachodzie, do nawet 25 w centrum i na wschodzie Polski.

Pogoda w czwartek w Polsce

Prognoza pogody na piątek

Piątek przyniesie już znaczne pogorszenie pogody nad Polską. Od zachodu do kraju wkroczy front atmosferyczny. Wraz z frontem z zachodu na wschód przemieszczała będzie się strefa opadów deszczu i lokalnych burz. Na wschodzie i w centrum Polski nadal będzie bardzo ciepło, nawet do 26 stopni ciepła. Jednak za frontem do kraju napływać będzie chłodne powietrze morskie. Słupki rtęci na zachodzie Polski pokażą w piątek tylko 14-16 stopni Celsjusza.

Pogoda w piątek w Polsce

Prognoza pogody na sobotę

Sobota przyniesie gorszą pogodę już w całym kraju. Deszcz padać może praktycznie we wszystkich regionach Polski. W górach nie wykluczone są opady śniegu. Temperatury w Polsce spadną. Na południowym zachodzie kraju może być nawet poniżej 10 stopni Celsjusza. Najcieplej na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie termometry wskazywać mogą jeszcze w okolicach 20 stopni.

Jaka pogoda sobota

Prognoza pogody na niedzielę

Ostatni dzień tygodnia przyniesie jeszcze słabszą pogodę niż sobota. Temperatury w Polsce jeszcze spadną, choć gorące, zwrotnikowe powietrze ze wschodu kontynentu będzie napierało na dzielnice wschodnie. Obecne wyliczenia modeli numerycznych wskazują na bardzo duży kontrast termiczny jaki wystąpi nad krajem. W czasie, gdy w górach padał będzie śnieg, a na południu Polski termometry wskażą zaledwie 8 stopni, na krańcach wschodnich może być nawet 21 stopni ciepła. W całym kraju nie wykluczone są opady deszczu. Lokalnie możliwe są również burze.

Pogoda 7 dniowa

Tygodniową prognozę pogody na 7 dni przygotowujemy w niedzielę. Istnieje więc ryzyko, że prognozy na końcówkę tygodnia lub przyszły weekend ulegną jeszcze zmianie. Przypominamy, że aktualne temperatury sprawdzać można tutaj. Położenie i występowanie opadów deszczu nad Polską na bieżąco pokazujemy w tym miejscu.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk