26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na 7 dni. Prognoza długoterminowa na tydzień dla Polski

Pogoda na 7 dni dla Polski

Zapraszamy na długoterminową prognozę pogody na 7 dni dla Polski. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie w nadchodzącym tygodniu.

Początek tygodnia to groźne opady marznące

Ostatnie dni to wpływ wyżu i niżu na pogodę w Polsce. Wschodnia połowa kraju jest w zasięgu wyżu znad Rosji, natomiast na pozostałym obszarze aurę kształtuje zatoka niżowa. Jednak na zachód od granic Polski “czai” się już pofalowany front atmosferyczny związany z niżem z centrum pomiędzy Wyspami Brytyjskimi, a Skandynawią. W poniedziałek i wtorek Polska będzie podzielona jeśli chodzi i temperatury. Regiony wschodnie to temperatury w okolicach zera stopni (w dzień na niewielkim plusie). Na zachodzie kraju temperatury o kilka stopni wyższe. To właśnie w regionach, gdzie temperatura wahać będzie się w okolicach zera czekają nas opady marznące, a co za tym idzie oblodzenie. Dwa, trzy dni przed zdarzeniem nie da się konkretnie wskazać miast, gdzie zjawisko to nastąpi, ale prognozujemy, że ciężkie warunki dla kierowców pojawią się na początku tygodnia w Polsce centralnej i wschodniej. W Polsce wschodniej i północnej nadal dość mocno wiał będzie wiatr, lecz nie będą to wiatr tak intensywny jak w weekend.

Temperatura Polska

Środa i czwartek to więcej przymrozków i słabe opady śniegu

Środek tygodnia przyniesie dalszą “delikatną zimę” w Polsce. Temperatury w okolicach zera obejmą prócz Polski wschodniej również regiony centralne i północne. Dodatnie temperatury nadal na zachodzie Polski. Nocami minimalnie poniżej zera również w regionach zachodnich kraju.

Przymrozki w Polsce

Niestety nadal dokuczał będzie wiatr w Polsce. Na wschodzie, w centrum i północy kraju w środę i czwartek porywy wiatru sięgną nawet 70 km/h. W Polsce północnej, wschodniej i centralnej nie wyklucza się słabych opadów śniegu. Jednak na duży przyrost pokrywy śnieżnej i zabielenie się krajobrazów w Polsce raczej nie mamy co w tym tygodniu liczyć.

Wiele wskazuje na to, że w przyszły weekend do Polski z południa napływać zaczną cieplejsze masy powietrza. Największy wzrost temperatury odczuwalny będzie na wschodzie Polski, gdzie zamiast ujemnych wartości słupki rtęci wskazywać będą nawet do 4-5 stopni powyżej zera. Przyszły weekend przyniesie również więcej opadów w Polsce

Opady w Polsce w weekend

Najwięcej opadów prognozujemy na przyszły weekend we wschodniej części Polski. Lokalnie na południowym wschodzie opady mogą być intensywne. W związku z ocieplenie w dolinach padał będzie deszcz. Opady śniegu możliwe w górach. Podsumowując, nadchodzący tydzień nie przyniesie tak wyczekiwanej zimy w Polsce. Nawet po delikatnych opadach śniegu i przymrozkach w pierwszej części tygodnia, druga część tygodnia i weekend przyniesie znów ocieplenie i dodatnią anomalię temperatury. Polecamy również zapoznać się z naszą długoterminową prognozą pogody na 16 dni dla Polski.