Pogoda na 7 dni. Prognoza tygodniowa na tydzień 28.09 – 04.10

Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody na nadchodzące 7 dni dla Polski. Zaznaczamy, że modele numeryczne mogą jeszcze błędnie analizować sytuację pogodową na okres oddalony o tydzień czasu. Jednak trend pogodowy na najbliższe dni na pewno uda się nam we wpisie Państwu przedstawić. Zaczynamy więc. Poniżej prognoza pogody dla Polski na nadchodzący tydzień.

Pogoda na poniedziałek 28 września

Poniedziałek nie przyniesie większych zmian w pogodzie w porównaniu do niedzieli. Nadal większa część kraju znajdzie się pod wpływem systemu frontów atmosferycznych. Prognozujemy, że strefa opadów deszczu przemieszczała będzie się w poniedziałek w zachodniej połowie kraju. Znów lokalnie mogą to być intensywne opady deszczu. Jednak strefa opadów nie będzie już tak rozległa jak w drugiej części weekendu. Nieznacznie cieplej, ponieważ już w całym kraju temperatury sięgną 15-17 stopni Celsjusza. Najzimniej w górach, gdzie nadal termometry wskażą około 10 stopni.

Pogoda na wtorek 29 września

Wtorek nadal z pochmurną, niżową pogodą w Polsce. Temperatury nadal nie przekraczały będą 16 stopni. Cieplej i więcej słońca możliwe we wtorek na zachodzie i północy kraju. Na wschodzie spodziewamy się większej ilości chmur, a nawet przelotnych opadów deszczu. Termometry we wtorek znów nie przekroczą 17 stopni, na południu kraju może być jeszcze o kilka stopni Celsjusza chłodniej.

Pogoda na środę 30 września

W środę zrobi się nieznacznie cieplej. Na zachodzie i północy kraju nie wykluczamy nawet 20 stopni powyżej zera. Tutaj pojawić się może nawet słońce. Dużo gorsza pogoda na wschodzie i południu kraju. Tam słupki rtęci wskażą zaledwie 14 stopni. Na południowym wschodzie prognozowane są opady deszczu, które miejscami mogą być intensywne. Modele pogodowe prognozują również pojawienie się silniejszego wiatru w środę nad Polską wschodnią.

Pogoda na czwartek 1 października

Pogoda niewiele zmieni się w czwartek. Zrobi się chłodniej niż w środę. Termometry nie powinny wskazywać więcej jak 17 stopni Celsjusza nigdzie w Polsce. Do tego nadal chłodniej na wschodzie kraju. Tutaj możliwe nadal opady deszczu. Nie powinny one być tak intensywne jak w środę. W czwartek wiać będzie na północy kraju.

Pogoda na piątek 2 października

Na ten moment piątek wygląda całkiem dobrze jeśli chodzi o pogodę przez najbliższe 7 dni w Polsce. W drugiej części piątku do kraju od południa i wschodu napływać zaczną cieplejsze masy powietrza. Już piątek po południu to temperatury bliskie 20 stopni Celsjusza. W piątek nad Polską również mniej opadów. Powinno być praktycznie bezwietrznie.

Pogoda na sobotę 3 października

Pierwszy dzień weekendu przyniesie dobrą pogodę w Polsce. Z południa napłynie do kraju ciepła masa powietrza. Skutkowało to będzie wzrostem temperatur w kraju ponad 20 stopni Celsjusza. Na południu kraju nie wykluczamy temperatur na poziomie 24 stopni powyżej zera. Obecnie moment prognozy mówią, że sobota może być wietrznym dzień. Na południu Polski siła wiatru może sięgać nawet 80 km/h. Czyżby wiatr halny?

Pogoda na niedzielę 4 października

Analizując wyliczenia modeli pogodowych na przyszłą niedzielę widać, że prawdopodobnie niedziela przyniesie pogorszenie aury. Od zachodu do kraju wkroczy pogorszenie aury. Najprawdopodobniej będzie to związane z przemieszczaniem się chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem spłynie do kraju chłodne powietrze. W niedzielne południe na wschodzie kraju jeszcze bardzo ciepło, ale już na zachodzie Polski tylko 13-14 stopni.

Przypominamy, że aktualną temperaturę w Polsce sprawdzić możecie w tym miejscu na naszej stronie. Aktualne dane pogodowe takie jak umiejscowienie opadów, a także siłę i kierunek wiatru umieściliśmy w naszej zakładce z radarem pogodowym.