16 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na 7 dni. Tydzień 7-13 czerwca przyniesie nam burze. Lokalnie pogoda będzie groźna

Pogoda na 7 dni dla Polski

Dziś o poranku przygotowaliśmy dla Państwa prognozę długoterminową na 16 dni dla Polski. Na koniec niedzieli prezentujemy pogodę na 7 dni dla Polski. Mamy dla Was dobre wieści pogodowe. Lato rozgościło się w Polsce w pełni. Pogoda na 7 dni szykuje nam wysokie temperatury powietrza, ale i burze. Lokalnie burze mogą być dość aktywne w Polsce. Zobaczmy prognozę pogody na nadchodzący tydzień

Pogoda w poniedziałek 7 czerwca

Poniedziałek w pogodzie będzie dniem bardzo analogicznym do niedziel. Cała zachodnia, północna i południowa część kraju znajdzie się pod wpływem rozległego wyżu z zachodu Europy. W Polsce Wschodniej na pogodę wpływał będzie niż rosyjski. Jednak nie będzie on na tle silny, by doprowadzić do groźnych zjawisk pogodowych. Co prawda na wschodzie po południu pojawią się chmury kłębiaste, z którym lokalnie może popadać deszcz. Nie można wykluczyć pojedynczych wyładowań, choć bardziej prawdopodobne burze są za naszą wschodnią granicą.

Pogoda na 7 dni. Bezchmurny poniedziałek

Pozostała część kraju będzie bezchmurna. Duże nasłonecznienie prowadziło będzie do wzrostu temperatury w Polsce. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci na zachodzie Polski wskazywały będą 26 stopni Celsjusza. Najchłodniej na krańcach wschodnich, gdzie temperatura to okolice 20 stopni ponad zerem. Wiatr będzie w poniedziałek bardzo słaby, a ciśnienie atmosferyczne na wysokim poziomie 1020 hPa.

Pogoda we wtorek bez większych zmian

Jak przez kalkę z poniedziałku wyglądają prognozy pogody na wtorek 8 czerwca dla Polski. Nadal tylko na wschodzie kraju możliwy jest rozwój bardziej wypiętrzonych chmur kłębiastych. Lokalnie na krańcach wschodnich spaść może deszcz (po południu i pod wieczór). Nie będą to opady intensywne. Ryzyko burz we wtorek jest niskie.

Temperatura we wtorek 8 czerwca

Wtorek 8 czerwca będzie jeszcze cieplejszym dniem w Polsce. Wg. modelu GFS (mapy tutaj) praktycznie w całym kraju temperatura powietrza przekroczy 22 stopni Celsjusza. Na zachodzie nawet 27 stopni, w centrum i na wschodzie w okolicach 24-25 stopni. Najchłodniej, bo wspomniane 22 będzie na południu kraju. Wyż zapewni nam mało wietrzną pogodę. Maksymalne porywy wiatru ledwo przekroczą 20 km/h. Jak widać będzie to wiatr nie obniżający temperatury odczuwalnej. Ciśnienie atmosferyczne we wtorek nadal bardzo wysokie (okolice 1020 hPa).

Środa przyniesie burze w Polsce?

Ciężko jest mi w 100% zapewnić Was, że środa przyniesie zmiany w pogodzie. Modele numeryczne widzą jednak większą dawkę wilgoci na zachodzie kraju. Dzięki temu, w godzinach popołudniowych może dojść do rozwoju chmur konwekcyjnych w regionach zachodnich Polski. Blisko wschodniej granicy stacjonował będzie niż, co również doprowadzić może do rozwoju burz w godzinach popołudniowych. O sile, aktywności i przede wszystkim obszarach występowania burz informowali będziemy w kolejnych prognozach dniowych, które zawsze znajdziecie na naszej stronie w godzinach porannych. Pewnym jest jednak, że środa będzie kolejnym bardzo ciepłym dniem w Polsce. Temperatury na większym obszarze kraju sięgały będą 24 stopni Celsjusza.

Burzowy czwartek 10 czerwca

Wiele wskazuje na to, że jeszcze bardziej burzowo będzie w Polsce w czwartek 10 czerwca. W skutek silnego nagrzewania przyziemnych partii troposfery, w kraju znacznie wzrośnie energia potencjalnie dostępna konwekcyjnie. CAPE. Na wschodzie Polski oraz krańcach zachodnich CAPE wynosić może ponad 800 J/kg. Takie wartości doprowadzić mogą do powstawania licznych, rozproszonych burz termicznych na wschodzie i zachodzie kraju. Do tego podwyższone SRH na północnym zachodzie. Kto wie? Może w czwartek pojawią się superkomórki.

Pogoda na 7 dni. Burze w czwartek

Temperatura w czwartek będzie sprzyjać rozwojowi burz. Znów termometry w kraju wskazywały będą w okolicach 24-26 stopni. Ciśnienie w kraju powoli będzie spadać, lecz nadal będzie wysokie. Wiatr podczas pojawienia się burz osiągać może nawet 80 km/h. Bacznie przyglądajmy się prognozom pogody na czwartek 11 czerwca.

Gorący początek weekendu i załamanie pogody?

Wpis z pogodą na 7 dni zakończę jednym akapitem dotyczącym przyszłego weekendu. Wyliczenia modeli numerycznych wskazują, że piątek i sobota będą gorącymi dniami w kraju. Temperatura w Polsce sięgała będzie nawet 27 stopni. Takie wartości temperatury możliwe są praktycznie w całym kraju z wyjątkiem krańców północnych i południowych. W sobotnie popołudnie od północnego zachodu temperatura zacznie spadać.

Pogoda na tydzień. Temperatury w sobotę

Może to oznaczać, wkroczenie frontu atmosferycznego do naszego regionu. W takim przypadku dojść może do dość dynamicznej wymiany mas powietrza na chłodniejsze. W sobotę i w noc z soboty na niedzielę nie wykluczałbym silniejszych burz w Polsce. Oczywiście, to jeszcze odległy termin w pogodzie, by prognozować wystąpienie zjawisk burzowych co do godziny. Jednak miejmy na względzie, że obecne wyliczenia modeli widzą znaczne ochłodzenie i więcej opadów w niedzielę 13 czerwca. Temperatury w przyszłą niedzielę spaść mogą nawet do 14 stopni na północy kraju. Podsumowując wpis z pogodą na 7 dni. Czeka nas bardzo ciepły tydzień z letnimi temperaturami powietrza. Od środy w kraju pojawiać mogą się nieco aktywniejsze burze. Będziemy o tym informować w codziennych wpisach zarówno z prognozą dzienną, jak i wpisami dotyczącymi ściśle burz nad Polską. Przypominam, że burze i opady na żywo śledzić możecie zawsze w naszej zakładce z radarami opadów i burz.