Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 7 sierpnia 2022. Coraz silniejszy antycyklon

Pogoda na 7 sierpnia. Poprawa aury w Polsce

Sobota przyniosła nam dalszą wędrówkę frontu atmosferycznego przez kraj. Aktywność frontu znacznie spadla względem piątku, więc prognozowane burze na wschodzie kraju wystąpiły tylko lokalnie. Front w nocy nadal odsuwał się na wschód. Zobaczmy więc co przyniesie nam pogoda na 7 sierpnia 2022. Czy w niedzielę ujrzymy więcej słońca? Zapraszam na prognozę pogody.

Spis treści:

Sytuacja synoptyczna w niedzielę 7 sierpnia

Prognozę pogody zacznijmy od sytuacji synoptycznej nad Europą. Na poniższej mapie w oczy przede wszystkim rzuca się coraz silniejszy antycyklon, który rozbudowuje się na zachodzie kontynentu. Ciśnienie w jego centrum osiąga już 1035 hPa. Wyże widać również na wschodzie i południowym wschodzie kontynentu. Coraz słabszy jest niż skandynawski, z którym to niżem związany był front chłodny wędrujący wczoraj nad krajem. Pogoda na 7 sierpnia z niżem będzie miała już niewiele wspólnego.

Sytuacja synoptyczna. Pogoda na 7 sierpnia 2022
Pogoda na 7 sierpnia 2022. Sytuacja synoptyczna

Polska dostaje się dziś pod wpływ wyżu z zachodu Europy. Chłodny front atmosferyczny, który wczoraj przemieszczał się nad Polską jest już za naszą wschodnią granicą. Wpływać mogę on jeszcze na pogodę we wschodniej i północnej części kraju. Na pozostałym obszarze pogoda na 7 sierpnia przyniesie już dobrą, wyżową aurę. Sprawdź również: Noc Perseidów. Kiedy przypada i jaka czeka nas pogoda w kraju.

Coraz mniej chmur w Polsce

W związku z wpływem wyżu na pogodę w Polsce, czeka nas dziś zdecydowanie więcej słońca niż w ostatnich dniach. Jednak w godzinach porannych chmury zalegają jeszcze na krańcach południowo wschodnich oraz lokalnie na północy kraju. W kolejnych godzinach rozpogodzi się również na południowym wschodzie. Podczas gdy nad większością kraju czeka nas piękny, bezchmurny dzień, tak na północy praktycznie przez cały dzień możemy oczekiwać pojawiania się chmur.

Pogoda na 7 sierpnia 2022 przyniesie sporo bezchmurnego nieba
Pogoda na 7 sierpnia. Sporo bezchmurnego nieba

Chmury kłębiaste, które pojawiać się będą na północy Polski, przynosić mogą słabe, przelotne opady deszczu. Jednak to tylko lokalnie, w północnej Polsce. Pogoda na 7 sierpnia w zdecydowanej większości regionów kraju przyniesie mnóstwo słońca i brak opadów. Nie będzie nam dziś dokuczał również wiatr. Porywy wiatru na północy sięgać mogą 30 km/h. W centrum i na południu wiatr praktycznie nieodczuwalny. Więcej aktualności o pogodzie na stronie głównej FaniPogody.pl

Pogoda na 7 sierpnia 2022. Dziś bez upałów

Tak jak wspominałem w pierwszej części prognozy, wczoraj przez Polskę przeszedł front chłodny. Za frontem do kraju spłynęło chłodniejsze powietrze morskie. W związku z tym pogoda nie przyniesie nam dziś już tak wysokich temperatur jak w ostatnich dniach.

Pogoda na 7 sierpnia. Temperatury
Pogoda na 7 sierpnia. Temperatury nad Polską

Najcieplej w niedzielę na zachodzie Polski. Słupki rtęci w lubuskim, czy w Wielkopolsce wskazywać dziś mogą do 24 stopni Celsjusza. Podobne wartości temperatury na Podkarpaciu i w Małopolsce. Nieco chłodniej na wschodzie i północy kraju. Tutaj odpowiednio, do 22 stopni na wschodzie i w okolicach dwudziestek na północy Polski. Najchłodniej na północnym wschodzie, gdzie słupki rtęci prawdopodobnie nie wzrosną do dwudziestek.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk