Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 9 stycznia 2020 dla Polski. Opady marznące rano, potem nawet 9 °C, ale burze nie wystąpiąPogoda na 9 stycznia 2020 dla Polski. Opady marznące rano, potem nawet 9 °C, ale burze nie wystąpią. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie w czwartek.

Dzisiaj przez Polskę z południowego-zachodu na północny wschód wędrować będzie front ciepły. Tuż za nim napływać ma cieplejsza masa powietrza.

Na przeważającym obszarze kraju w czwartek zachmurzenie duże, ale w północnej oraz północno wschodniej części Polski prognozowane są większe przejaśnienia. W pierwszej części dnia na Podkarpaciu oraz na Roztoczu możliwe opady marznącego deszczu i mżawki, które powodować będą gołoledź.

W Tatrach prognozowane są opady deszczu ze śniegiem. Do godzin południowych utrzymać mogą się w centralnej Polsce mgły ograniczające widzialność do 400 metrów.

IMGW i prognozowana siła wiatru

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. Na Przedgórzu Sudeckim porywy wiatru do 55 km/h, w Sudetach do 85 km/h, a w Karpatach do 80 km/h – prognozuje IMGW-PIB.

Prognozowana temperatura powietrza w czwartek na obszarze Polski

Prognozowany obszar zachmurzenia, typ opadów w czwartek

Prognoza pogody na czwartek (IMGW-PIB)

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz