Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na czwartek 2 marca 2023. Antycyklon przyniesie dobrą pogodę w Polsce

Pogoda na czwartek 2 marca. Wyż i dużo słońca nad Polską


Niewiele zmieni się dziś w pogodzie względem pierwszych dni obecnego tygodnia. Nadal znajdujemy się pod wpływem wyżu z centrum na zachodzie kontynentu. Dlatego też pogoda na czwartek przyniesie nam dużo słońca, ale i niskie jak na marzec temperatury powietrza. Zapraszam na prognozę pogody na 2 marca 2023.

Pogoda na czwartek 2 marca. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na czwartek 2 marca. Sytuacja synoptyczna

Na powyższej mapie synoptycznej widać jak niewiele zmienia się sytuacja pogodowa w naszym regionie. W całej Europie Zachodniej i Centralnej dominują wyże. Niże obserwujemy nad Morzem Śródziemnym i daleko na północnym wschodzie kontynentu. Kompletnie nas to jednak nie dotyczy. Przeczytaj również: Śnieżyca w marcu nad Polską?

Pogoda na czwartek. Dużo słońca nad Polską

Ponieważ znajdujemy się pod wpływem wyżu i wyż ten nie okazuje oznak gnicia, czwartek będzie kolejnym dniem, podczas którego czeka nas nad Polską dużo bezchmurnego nieba. Oczywiście, coraz wyżej operujące, wiosenne słońce powoduje poprawę nastroju, ale w okresie spływu chłodnych mas powietrza ma również swoje minusy. O tym jednak w dalszej części wpisu. Teraz zobaczmy mapę zachmurzenia na dzisiejsze dzień.

Pogoda na czwartek. Dużo bezchmurnego nieba
Pogoda na czwartek. Dużo bezchmurnego nieba

Słońce wyjrzy dziś zza chmur praktycznie w każdym zakątku kraju. Więcej chmur możliwe na północnym wschodzie, jednak i tutaj pogoda na czwartek przyniesie chwile ze słońcem. Opady w Polsce w czwartek nie wystąpią pod żadną postacią. Szanse na jakiekolwiek opady, w związku z obecnością w regionie silnego wyżu są zerowe.

Prognoza wiatru na czwartek 2 marca dla Polski
Prognoza wiatru na czwartek 2 marca dla Polski

Podobnie dobre wieści pogoda na czwartek przyniesie nam w obszarze dotyczącym wiatru nad krajem. Wiatr w czwartek będzie praktycznie nieodczuwalny w Polsce. Nie będzie więc obniżał on temperatury odczuwalnej w kraju. To dobrze, ponieważ w skutek spływu chłodnych mas powietrza i nocnych rozpogodzeń w regionie będzie jak na marzec dość zimno.

Temperatury w czwartek w Polsce

Czwartek przyniesie kolejny mroźny poranek w kraju. W wielu regionach temperatury o poranku wskazywały będą nawet 5 stopni poniżej zera. Szczęśliwie w dzień, w skutek silnej operacji słonecznej temperatura dość szybko wzrośnie. Poniżej prognoza temperatury na najcieplejszy moment dnia.

Pogoda na czwartek. Prognoza temperatury
Pogoda na czwartek. Prognoza temperatury

W całym kraju wczesnym popołudniem termometry wskazywały będą od 4 do 6 stopni Celsjusza. Mróz w dzień (około południa) nie będzie występował nigdzie. Niestety te prawie wiosenne temperatury nie potrwają dziś długo. Po południu i wieczorem temperatura zacznie dość szybko spadać. Noc z czwartku na piątek ponownie będzie bardzo chłodna. Ciśnienie atmosferyczne wciąż na bardzo wysokim poziomie. Barometry w Polsce pokażą w czwartek powyżej 1020 hPa. Jak widać przed nami pogodny, przyjemny dzień, jednak temperatury jeszcze będą odstawać od tych, jakich spodziewać chcemy się na przedwiośniu. Zapraszam również do zapoznania się z prognozą długoterminową na cały marzec 2023.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk