Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na czwartek 23 lutego. Front przyniesie opady. Sprawdź gdzie spadnie deszcz. Wiosenne temperatury w kraju

Pogoda na czwartek 23 lutego. Wiatr, zbliża się front


Na wschód od Polski stacjonuje dziś układ wysokiego ciśnienia. Przez większą część dnia zapewni on dobrą pogodę w wielu regionach kraju. Jednak po południu do zachodnich granic Polski zbliży się strefa frontu atmosferycznego. Zobaczmy co przyniesie nam pogoda na czwartek w Polsce.

Pogoda na czwartek. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na czwartek. Sytuacja synoptyczna

Na powyższej mapie synoptycznej potwierdzenie tego co napisałem we wstępie do wpisu. Rozległy system frontów atmosferycznych rozciąga się od północnej Skandynawii, przez Bałtyk, Niemcy, po południowo zachodnią Hiszpanię. Front ten powoli sunie na wschód. Po południu wpłynie na pogodę w Polsce. Przeczytaj również: Atak zimy w Polsce? Spadnie śnieg, ale czy utrzyma się na dłużej?

Pogoda na czwartek. Opady w części kraju

W pierwszej części dnia dużo rozpogodzeń, zwłaszcza we wschodniej połowie Polski. Na zachodzie przed południem chwile ze słońcem również nie są wykluczone. Dobra pogoda pozostanie przez większość dnia na wschodzie kraju. Jednak na zachód wkroczy strefa opadów związanych z frontem atmosferycznym.

Pogoda na czwartek. Opady związane z frontem atmosferycznym
Pogoda na czwartek. Opady związane z frontem atmosferycznym

Padać zacznie po południu na krańcach zachodnich i północnych kraju. Do wieczora strefa opadów obejmie prawdopodobnie całą zachodnią połowę kraju. Nie będą to jednak opady o dużym natężeniu. Wkroczenie frontu do Polski nie przyniesie również groźnych zjawisk pogodowych, jak silniejszy wiatr, czy burze. Pisząc o wietrze, z obowiązku napisać muszę, że pogoda na czwartek przyniesie wiatr wiejący w porywach do 40-50 km/h. Te górne granice prędkości wiatru odnotujemy dziś raczej na wschodzie kraju. Jednak wiatr dziś również nie będzie niebezpieczny. Sprawdzaj również wiadomości o pogodzie z Europy i Świata.

Temperatury w czwartek w Polsce

Do części Polski zawita dziś wiosna. Przynajmniej ta termiczna. Poniżej prognoza temperatury dla Polski na czwartek 23 lutego według modelu ECMWF.

Prognoza temperatury na czwartek dla Polski
Prognoza temperatury na czwartek dla Polski

Chłodno (ale na plusie) będzie dziś na północnym wschodzie Polski. Na wschodzie termometry pokażą do 4 stopni Celsjusza, więc jak na luty również całkiem wysoko. Podczas gdy na wschodzie nie będzie dziś jeszcze bardzo ciepło, temperatury na zachodzie kraju zaskoczą. Na Dolnym Śląsku, czy w lubuskim termometry wskazywać dziś mogą nawet 13 stopni powyżej zera. To już temperatury iście wiosenne. Aż szkoda, że na weekend ochłodzi się, jednak dziś cieszmy się ciepłym przyjemnym (do południa) dniem. Ciśnienie na bardzo wysokim poziomie. Do popołudnia ponad 1020 hPa na barometrach. Po południu ciśnienie w kraju zacznie spadać.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk