5 grudnia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na czwartek 25 listopada 2021. Zróżnicowana aura nad Polską

Pogoda na czwartek 25 listopada dla Polski

Pogoda na czwartek będzie nad Polską zróżnicowana. Od północy dostajemy się pod wpływ niżu z centrum na granicy Skandynawii i Rosji. Na południu i południowym wschodzie kraju na pogodę wpływał będzie jeszcze wyż, który odsuwa się daleko na południowy wschód, na granicę Europy i Azji.

Pogoda na czwartek 25 listopada. Zróżnicowana pogoda nad Polską

Z kolei na południu Europy widać już niż atmosferyczny, który przyniesie nam załamanie pogody i śnieżyce w weekend. Na zachód od kontynentu rozbudował się silny niż, który również przyczyni się do cyrkulacji z południa w najbliższych dniach. Wróćmy jednak do pogody na czwartek.

Pogoda na czwartek. Deszcz na północy

Pogoda w czwartek nie będzie jednakowa w całym kraju. Podczas gdy na południu w czwartek są szanse na słońce, na południu istnieje spora szansa na przelotne opady deszczu. Nie można wykluczyć, że lokalnie z chmur kłębiastych na północy Polski spadnie deszcz ze śniegiem. Jednak z pewnością nie ma co nastawiać się na zabielenie się jutro krajobrazów na nizinach. To czeka nas w kolejnych dniach, jednak jeszcze nie jutro.

Opady w czwartek 25 listopada

Powyżej prognoza opadów i zachmurzenia na jutro (źródło). Widać tu potwierdzenie tego co napisałem powyżej. Pogoda na czwartek przyniesie sporo chmur w północnej i centralnej części kraju. Więcej rozpogodzeń na południu i przede wszystkim na południowym wschodzie. Tutaj z rana bardzo możliwe są mgły. Pod wieczór na północnym zachodzie nie można wykluczyć przelotnych opadów śniegu z deszczem i samego śniegu.

Temperatury na jutro, czwartek 25 listopada

Czwartek nie przyniesie nam żadnych zmian jeśli chodzi o temperatury w Polsce. Jutrzejszy poranek będzie chłodny. W południowych regionach kraju przymrozki, a nawet mróz. Przymrozki nie wystąpią tylko na północy kraju, gdzie ogólnie, przez całą dobę będzie najcieplej (o ile można tak powiedzieć).

Temperatury w Polsce 25 listopada

Czwartek będzie kolejnym, chłodnym dniem w Polsce. To jeszcze nie całodobowy mróz, ale temperatury maksymalne w dzień nie przekroczą 4-6 stopni Celsjusza. Przy czym te górne wartości temperatury najbardziej prawdopodobne są na południowym wschodzie, gdzie czwartek przyniesie najwięcej słońca. W dzień najchłodniej na północnym zachodzie, gdzie słupki rtęci pokazywały będą maksymalnie do 4 stopni. Oczywiście w górach jeszcze chłodniej.

W czwartek po południu nad północne regiony kraju docierać zacznie strefa silniejszego wiatru. Po południu i wieczorem wiatr na północy i w centrum zacznie być uciążliwy. Maksymalne porywy wiatru w czwartek wieczorem na północy kraju to nawet 60-70 km/h. To już wiatr znacząco obniżający temperaturę odczuwalną i komfort przebywania na świeżym powietrzu. Ciśnienie atmosferyczne spadać będzie przez cały dzień, by wieczorem w czwartek osiągnąć 1015 hPa.

Zobacz także: Sprawdzamy kiedy silny mróz pojawi się również w Polsce