Pogoda na czwartek 28.01.2021. Front wkroczy do Polski. Przybędzie śniegu

Prognoza pogody na czwartek 28.01 dla Polski

Nad Polską z zachodu na wschód przemieszcza się obecnie front atmosferyczny. Przynosi on opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a na krańcach północno zachodnich kraju również samego deszczu. Strefa opadów związana z frontem przemieszczała będzie się dziś przez cały kraj.

Z rana najwięcej opadów występuje na północy i zachodzie kraju. Są to opady śniegu, a na Pomorzu Zachodnim również śniegu z deszczem i samego deszczu. Z każdą kolejną godziną dzisiejszego dnia opady będą obejmowały dalsze regiony na wschód i południowy wschód Polski.

Opady śniegu w Polsce

W godzinach popołudniowych opady śniegu obejmą pas od Warmii i Mazur, przez Mazowsze po Ziemię Łódzką. Lokalnie śnieg padać może umiarkowanie. Po południu na południowym zachodzie i w centrum nie wykluczone opady marznące. Pod koniec dnia nad Dolny Śląsk i Śląsk wkroczy kolejne strefa opadów śniegu. Strefa ta w nocy obejmować zacznie całą Polskę południową, a lokalnie śnieg padać może intensywnie.

Opady 28 stycznia 2021

Mróz na wschodzie, wyższe temperatury na zachodnie w czwartek 28.01

Temperatura w czwartek tylko w części Polski będzie sprzyjała przyrostowi pokrywy śnieżnej. Niestety, na zachodzie kraju słupki rtęci wzrosną powyżej zera, przez co padający śnieg nie będzie utrzymywał się na powierzchni gruntu. W lubuskim w najcieplejszym momencie dnia nawet do 5 stopni, choć tam akurat do wieczora padać może tylko przelotny deszcz. Nieco chłodniej we wschodniej połowie kraju od linii Gdańsk, Łódź, Kraków temperatury będą dziś ujemne. Największy mróz na krańcach wschodnich i południowych. Na wschodzie termometry wskazywać mogą nawet -4 stopnie. W górach mróz jeszcze większy, bo do -8.

Temperatura w Polsce

Wraz z przemieszczaniem się frontu, przez Polskę przejdzie strefa silniejszego wiatru. Obszarowo silniejszy wiatr pokrywał będzie się z opadami. Z rana najmocniej wiało będzie w pasie nadmorskim. Z każdą godziną strefa wiatru przesuwała będzie się na wschód i południowy wschód. W godzinach popołudniowych wiatru spodziewać się mogą regionów wschodnich i centralnych Polski. Wiało będzie z prędkością do 70 km/h. Początkowo wiatr będzie miał kierunek zachodni, by po przejściu frontu zmieniać się na wiatr z kierunków południowych.

Przeczytaj równie wpis o nadchodzącym do Polski mrozie. W weekend będzie nawet -15 stopni w kraju.