Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na czwartek (5.12.2019) dla Polski. Gwałtowna poprawa pogody, dużo Słońca i burze nie wystąpią

Pogoda na czwartek (5.12.2019) dla Polski. Gwałtowna poprawa pogody, dużo Słońca i burze nie wystąpią. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie 5 grudnia 2019 na obszarze naszego kraju.

W czwartek Polska znajdzie się pod wpływem rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Oceanu Atlantyckiego aż po Europę Wschodnią. Centra rozległego wyżu znajdą się nad Azorami, Europą Środkową i w rejonie Morza Czarnego.

Dominacja wyżu zapewni nam słoneczną aurę w niemal całym kraju. Sprzyjać ma temu niewielka wilgotność względna powietrza w dolnej i środkowej troposferze i silne ruchy zstępujące w antycyklonie.

Zachmurzenie będzie przeważnie małe. Więcej chmur jest prognozowanych na północy Polski związku z bliskością frontu chłodnego atlantyckiego niżu „PEDRO” z centrum w rejonie Islandii. Napływać ma dość ciepłe powietrze polarno morskie do naszego kraju z południa i południowego zachodu.

Tylko w Beskidzie Niskim modele numeryczne prognozują zachmurzenie duże i niewielkie opady śniegu. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, miejscami, zwłaszcza na południu i wybrzeżu, dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h, w Bieszczadach i Beskidach do 65 km/h – informuje IMGW-PIB.

Prognozowana temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia w czwartek, model SWISS-HD

Prognozowane zachmurzenie w czwartek, model SWISS-HD na obszarze Polski

Prognoza pogody na czwartek (IMGW-PIB)

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz