Pogoda na dziś 06.03.2021. Chłodny, słoneczny, zimowy dzień

Do Polski nadeszło ochłodzenie. Pogoda w sobotę 6 marca wpisze się w ten trend pogodowy. Dziś nadal będzie chłodno. Ranek i wieczór w sobotę upłynie pod znakiem mrozu w Polsce. Nie będzie to mróz siarczysty, ale jednak. Zapraszamy na prognozę pogody na sobotę 6 marca dla Polski.

Brak opadów w Polsce w sobotę

Polska przez większość soboty znajdowała będzie się pod wpływem wyżu. W związku z tym czeka nas słoneczna, bezchmurna pogoda w Polsce. Sytuacja taka utrzyma się przez większość dnia.

Pogoda dziś sobota 6 marca

Dopiero pod wieczór do kraju z północy zbliżać zacznie się front atmosferyczny. Nie powinny być to opady intensywne. W pierwszej fazie ich występowania padał będzie śnieg. Ponieważ front atmosferyczny będzie miał charakter ciepły, to opady przechodzić zaczną wieczorem w deszcz ze śniegiem i w końcu sam deszcz. W związku z tym, że opisujemy tutaj pogodą na sobotni dzień, napiszemy, że opady wystąpią wyłącznie na północy kraju. Postępowanie frontu atmosferycznego i strefy opadów w głąb Polski opiszemy w prognozie pogody na noc dla Polski.

Mróz w Polsce w sobotę 6 marca

Sobota będzie chłodnym dniem w Polsce. W związku ze spływem arktycznego, chłodnego powietrza do kraju, poranek w sobotę 6 marca będzie mroźny.

Mróz w sobotni poranek w Polsce

Najniższa temperatura w sobotę o poranku w południowej i zachodniej części Polski. Na zachodzie do -4 stopni. W górach nie wykluczony jest nawet mróz dwucyfrowy, ale słupki rtęci szybko zaczną rosnąć na skutek nasłonecznienia. Pamiętajmy, że jest już marzec, słońce operuje dość wysoko i szybko nagrzewa dolne partie troposfery. Według modelu GFS temperatura w Polsce szybko skoczy do góry, osiągając dodatnie wartości.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia, sobota 6 marca.

W najcieplejszym momencie dnia w Polsce będzie od 2 do 4 stopni powyżej zera. Dodatnie temperatury w Polsce wystąpią tylko przez kilka godzin, gdyż po południu temperatura w kraju znów zacznie spadać i pojawi się mróz. Sobota w odróżnieniu od piątku przyniesie silniejsze porywy wiatru w Polsce.

Wiatr w Polsce w sobotę 6 marca

Wiatr w sobotę 6 marca wiał będzie z kierunków zachodnich i północno zachodnich. Wiatr wiał będzie z umiarkowaną prędkością. Nad morzem porywy wiatru w sobotę mogą sięgać 70 km/h. Na pozostałym obszarze kraju wiatr w sobotę osiągał będzie w porywach 40-50 km/h.