16 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś 06.06.2021. Niedziela przyniesie kolejne burze w Polsce

Pogoda na dziś

Rozpoczął się czerwiec i od razu nad krajem pojawiły się silne burze. Pogoda na dziś również przyniesie nam zjawiska burzowe. Czy będą one tak silne jak choćby wczoraj w Małopolsce? Przekonajmy się. Zapraszam na pogodą na dziś 6 czerwca 2021. Północ i zachód kraju znajduje się pod wpływem klina wyżowego. Południowo-wschodnia Polska znajduje się dziś pod wpływem płytkiego niżu. Stąd też więcej chmur i możliwe opady możliwe są właśnie we wschodniej części kraju.

Pogoda na dziś. Układy baryczne nad Europą

Pogoda na dziś. Opady i burze na wschodzie

W związku z powyższym dziś opadów i słabych burz spodziewamy się we wschodniej części kraju. Masa powietrza zalegająca na wschodzie kraju, będzie wyraźniej wilgotniejsza niż powietrze z zachodu i północy (PW do 25mm). Niestabilność na wschodzie i południowym wschodzie sięgnie 800 J/kg. Takie warunki będą wystarczające do rozwoju burz wewnątrz masowych. Jednak bez większego wspomagania ze strony wiatru, jego uskoków, czy skrętności burze te nie będą przybierały dziś groźnych form. Nie oznacza to, że pogoda na dziś nie może przynieść lokalnie dużych sum opadowych, czy silniejszych porywów wiatru. Burze dziś będą charakteryzowały się również dość niską aktywnością elektryczną. Burze nie będą dziś długotrwałe. Mało prawdopodobna jest sytuacja, jaka zaszła w dniu wczorajszym, że burza, która powstała na Ziemi Świętokrzyskiej przewędrowała setki kilometrów czyniąc szkody aż do południowej granicy kraju.

Pogoda na dziś. Opady i burze tylko na wschodzie

Na powyższej prognozie modelu SWISS-HD widać, że zasięg opadów i ewentualnych burz będzie ograniczony wyłącznie do regionów wschodnich. Podczas, gdy na wschodzie rozwiną się dziś chmury kłębiaste, zachód kraju przez cały dzień w strefie słonecznej, bezchmurnej pogody. Pod wieczór chmury kłębiaste na wschodzie szybko zaczną zanikać.

Niedziela z przyjemną temperaturą

Niedziela będzie kolejnym dniem, podczas którego w Polsce będzie bardzo ciepło. Na zachodzie kraju będzie wręcz gorąco, gdyż temperatury w cieniu sięgać mogą 26-27 stopni Celsjusza. Tylko nieco chłodniej na północy Polski. Termometry nad morzem wskazywały będą 24-25 stopni powyżej zera. Nieco chłodniej w Polsce Wschodniej. Tutaj słupki rtęci powędrują dziś maksymalnie do 22-23 stopni Celsjusza. W całym kraju czeka nas ciepły, przyjemny dzień, a temperatury zachęcają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zresztą, z każdym dniem robiło będzie się cieplej. Przed nami nawet okres z upałem w Polsce.

We wschodniej części Polski odczuwalny dziś jest słaby wiatr, który wieje w porywach z prędkością 30-40 km/h. Podczas przechodzenia ewentualnych burz wiać może nieznacznie mocniej. Nie będą to dziś jednak porywy wiatru mogące wyrządzać szkody. Wiatr podobnie jak wczoraj wieje z kierunków północnych. Ciśnienie atmosferyczne nadal bardzo wysokie. Dziś barometry nadal wskazywały będą minimalnie ponad 1020 hPa. Kończąc, chciałem życzyć Wam miłej niedzieli. Pogoda nie będzie dziś nam psuła dnia.