16 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś (17.11.2019). Nawet 17°C na południu, chłodno na północy. Burze nie wystąpią

Pogoda na dziś, czyli na 17 listopada 2019. Nawet 17°C na południu, chłodno na północy. Burze nie wystąpią.

W niedzielę Polska znajduje się pod wpływem układu niskiego ciśnienia o imieniu “INGMAR”, jaki ulokowany będzie w rejonie Włoch. Z południa i południowego wschodu napływać ma ciepłe powietrze. Front ciepły przemieszczać będzie się z południowego wschodu, wschodu na zachód, północny zachód.

Sytuacja synoptyczna na dzień 17 listopada 2019, 12 UTC

Na przeważającym obszarze dziś zachmurzenie małe oraz umiarkowane. Duże zachmurzenie panować może dziś na zachodzie i północy kraju. Nieco więcej chmur możliwe jest także na wschodzie.

Opady deszczu prawdopodobne są na północnym zachodzie, ale także na Pomorzu. W reszcie kraju bez opadów. Najwyższe temperatury są prognozowane na południu Polski, gdzie duży wpływ odegra wiatr fenowy.

Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 90 km/h.

Prognozowane odchylenie temperatury powietrza na wysokości 2 metrów na obszarze Europy w dniu 17 listopada 2019, względem okresu referencyjnego 1981-2010

Prognozowana temperatura powietrza o godzinie 14 w niedzielę, model SWISS-HD

Najchłodniej będzie na północy i północnym zachodzie

Prognoza pogody na niedzielę (IMGW-PIB), temperatura na wschodzie może być niższa niż prognozowana, mając na uwadze możliwość nasunięcia się chmur niskich znad Ukrainy