Pogoda na dziś 2.11.2019. Deszcz w wielu miejscach, silny wiatr do 80 km/h w Polsce, burze nie wystąpią

Pogoda na dziś 2.11.2019. Deszcz w wielu miejscach, silny wiatr do 80 km/h, burze nie wystąpią. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie 2 listopada na obszarze Polski.

W sobotę nasz kraj znajduje się pod wpływem wieloośrodkowego niżu o imieniu „ZED” z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Z południowego zachodu na północny wschód przemieszczać ma się w dalszym ciągu front ciepły, za którym napływa coraz cieplejsza masa powietrza z południowego zachodu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 2 listopada 2019, 12 UTC

Na obszarze Polski w sobotę zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Na południu i wschodzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Opady deszczu są prognozowane na północy oraz w centrum i na zachodzie. W reszcie kraju może również lokalnie popadać, ale o mniejszym natężeniu.

Prognoza pogody na sobotę (IMGW-PIB), obszar opadów może być większy niż pokazany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na 2 listopada 2019

Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem, w obszarach podgórskich oraz Podkarpaciu także dość silny, południowy i południowo-zachodni. Porywy wiatru do 80 km/h w obszarach podgórskich Karpat oraz do 70 km/h w kotlinach sudeckich i do 60 km/h na pozostałym obszarze południowej Polski – informuje IMGW-PIB

Prognozowany obszar opadów i ilość chmur według modelu SWISS HD w sobotę. Deszcz zaznaczony jest na zielono

O godzinie 7
O godzinie 10
O godzinie 13
O godzinie 16
O godzinie 19
O godzinie 22
O godzinie 23