Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś, czwartek 15 grudnia. Wyż wpłynie na Polskę, ale tylko na chwilę

Pogoda na dziś. Czwartek 15 grudnia, dalszy mróz, poprawa pogody


Wczoraj po południu oraz w nocy z środy na czwartek przez południowy wschód kraju przemieszczał się aktywny niż wraz ze strefą opadów śniegu. Dziś opady są już poza wschodnimi granicami naszego kraju. Pogoda na dziś będzie lepsza niż wczoraj. Dostaliśmy się pod wpływ niebyt rozległego ośrodka wyżowego z centrum na południe od Polski. Spójrzmy na sytuację baryczną.

Pogoda na dziś. Sytuacja baryczna

Nasz kraj został dziś niejako „otoczony” systemami frontów atmosferycznych. Nie wpłynie to jednak na pogodę w Polsce. Dynamiczny, głęboki niż atlantycki przemieścił się nad północną Skandynawię przynosząc tam bardzo silny atak zimy. Pod wpływem niżów znajduje się również zachodnia Europa. Tutaj również pogoda jest dość dynamiczna. Wpływ tych ośrodków odczujemy w piątek w Polsce, jednak wróćmy do czwartku. Zobaczmy co w Polsce przyniesie pogoda na dziś. Zobacz również: Mróz do -61 stopni Celsjusza. Sprawdź gdzie było tak zimno

Opady śniegu odpuszczą. Możliwe rozpogodzenia

Strefa opadów śniegu, która przemieszczała się nocą nad południowym wschodem Polski dziś znajduje się już poza wschodnimi granicami kraju. Pogoda na dziś nie powinna przynieść opadów w większości regionów. Śnieg poprószyć może jedynie na południu i wschodzie. Będą to jednak opady słabe, zanikające. Dostaliśmy się pod wpływ słabego wyżu. To wystarczy, by w Polsce pojawiły się nawet lokalne rozpogodzenia.

Pogoda na dziś. Bez opadów w Polsce

Największe szanse na chwile ze słońcem mają mieszkańcy zachodniej połowy kraju. Wschód i południe raczej pozostaną przez cały czwartek pod chmurami. Pogoda będzie się stabilizować. W związku z tym słaby wiatr możliwy jest jedynie na wschodzie Polski. Na pozostałym obszarze praktycznie bezwietrznie. Ciśnienie atmosferyczne po wczorajszych spadkach, dziś znacznie wzrośnie. Po południu w Polsce barometry wskażą nawet 1015 hPa. To dobrze, bo nie wiem jak Wy, ale ja ostatniej doby czułem się fatalne. Nie znoszę silnych spadków ciśnienia zimą. Jednak bez większych wycieczek w życie prywatne, spójrzmy co pogoda na dziś przyniesie temacie temperatur.

Pogoda na dziś. Mróz już nie w całym kraju

Po bardzo chłodnej nocy, dzień przyniesie odczuwalny wzrost temperatury. Pogoda na dziś nie przyniesie już silnego mrozu również za dnia. Spójrzmy na prognozę temperatury na czwartek 15 grudnia wg. modelu ECMWF.

Pogoda na dziś. Prognoza temperatury
Pogoda na dziś. Prognoza temperatury

Czwartek przyniesie najniższe temperatury na północy Polski. Pogoda na dziś przyniesie w najcieplejszym momencie dnia w regionach północnych poniżej -5 stopni. Podczas gdy mróz nie odpuści na północy, na krańcach południowo wschodnich czwartek może przynieść pierwsze chwile od kilkudziesięciu godzin, gdy nie wystąpi silny mróz. Temperatura na południu Podkarpacia sięgać dziś może 1-2 stopni. W pasie centralnym kraju mróz od -2 do -4 stopni. Oczywiście mowa o najcieplejszym momencie dnia. Pod wieczór temperatury spadną w całym kraju. Niestety pogoda na dziś przyniesie tylko chwilowy odpoczynek od opadów śniegu (wiem wiem, śnieg nie pada wszędzie i mieszkańcy choćby Kujaw zastanawiają się „co on bredzi?”). Faktem jest jednak, że kolejna doba przyniesie kolejne, lokalnie intensywne opady śniegu. O tym jednak w kolejnych prognozach pogody dla Polski. Odwiedzajcie stronę główną portalu.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk