Pogoda na dziś. Jaka pogoda na czwartek 5.12.2019?

Nad nasz kraj nasunął się wał wysokiego ciśnienia, który rozciąga się równoleżnikowo przez całą Europę od Morza Czarnego przez Europę Środkową aż po Wyspy Azorskie.

Skutkiem takiego rozkładu ośrodków barycznych nad Europą będzie piękna, słoneczna pogoda nad Polską. Powstawanie chmur utrudnione będzie na skutek niskiej wilgotności powietrza, a także osiadania powietrza.

Wyjątek stanowić tu mogą regiony północne kraju. Tu chmur może być więcej. Wszystko to za sprawą frontu atmosferycznego związanego z niżem PEDRO, którego centrum znajduje się daleko na północy (pomiędzy Islandią, a Skandynawią), jednak jego front chłodny będzie wpływał na pogodę również w rejonie Bałtyku południowego.

IMGW-PIB

Jednak padać nie powinno nawet na północy Polski. Czeka nas więc wyśmienita, słoneczna aura przez cały czwartek. Napływ powietrza zmieni się na południowy. Niestety nie wpłynie to zbytnio na temperatury notowane w Polsce. Na wschodzie wciąż w okolicach 1 stopnia powyżej zera. Północ i centrum Polski to temperatury w okolicach 2 stopni. Najcieplej w czwartek będzie na zachodzie. W zachodnich regionach Polski możliwe są temperatury sięgające nawet 5 stopni powyżej zera.

Wiatr w Polsce będzie umiarkowany, choć miejscami, na terenach podgórskich i na wybrzeżu wiatr może cechować się silniejszymi porywami. Cieszmy się pięknym dniem w Polsce. Czwartek przyniesie nam mnóstwo słońca.