5 grudnia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś, poniedziałek 5 lipca. Upał coraz bliżej. Opady konwekcyjne i burze

Pogoda na dziś poniedziałek 5 lipca

Pogoda na dziś nie przyniesie nam jeszcze diametralnych zmian. Robi się coraz cieplej, jednak poniedziałek 5 lipca nie będzie jeszcze upalny w naszym kraju. Do kraju od zachodu zbliżał się będzie front atmosferyczny. Na wschodzie znajduje się wciąż zbieżność wiatru związana z niżem znad Morza Czarnego. Poniżej mapa baryczna ze strony dwd.de

Pogoda na dziś 5 lipca. Mapa baryczna

Pogoda na dziś. Coraz cieplej w Polsce

Do kraju napływać będzie coraz cieplejsze powietrze. W związku z tym temperatury dziś nad Polską osiągną nawet 28 stopni Celsjusza. Takie wartości temperatury wystąpią dziś w Polsce Centralnej. Bardzo ciepły dzień zapowiada się również na wschodzie kraju. Tutaj temperatury osiągną 24-25 stopni, więc również bardzo ciepło. Najchłodniej w poniedziałek 5 lipca będzie na krańcach zachodnich kraju. Tutaj termometry wskazywały będą dziś w okolicach 20 stopni Celsjusza. Przypinamy, że wkraczamy w okres fali upałów. Piszemy o tym we wczorajszej pogodzie długoterminowej na 16 dni oraz przygotujemy dziś specjalny wpis dotyczący upału nad Polską. Zapraszam na stronę za około półtorej godziny.

Temperatura na dziś 5 lipca dla Polski

Przelotne opady deszczu i burze w Polsce

Za kilka dni nad Polską pojawią się silne burze. Lokalnie zjawiska te będą niszczące. Jednak dzisiejszy dzień nie przyniesie jeszcze groźnych zjawisk burzowych. Oczywiście, najwyżej wypiętrzone chmury mogą dawać dziś wyładowania, jednak największym zagrożeniem podczas przechodzenia dzisiejszych chmur konwekcyjnych będą zdecydowanie opady deszczu. Na zachodzie kraju deszcz padać może dość intensywnie. Na południowym zachodnie niewykluczone są opady ciągłe. W pozostałych regionach kraju rozwijały będą się chmury kłębiaste, z których deszcz padał będzie lokalnie. Najwyżej wypiętrzone chmury pojawią się na północnym wschodzie i częściowo wschodzie kraju. Tutaj nie można wykluczyć pojawienia się burz. Podobnie będzie na północnym-zachodzie. Jednak nie będą one dziś bardzo groźne, a największym zagrożeniem podczas przechodzenia komórek burzowych będą intensywne opady deszczu. Nie prognozujemy dziś groźnych zjawisk pogodowych w postaci dużego gradu i silnego wiatru.

Pogoda na dziś. Opady nad Polską

Prognoza burz na poniedziałek (IMGW-PIB)

Pogoda. Burze w poniedziałek

Pogoda dziś nad Polską nie przyniesie silnego wiatru. Maksymalne porywy wiatru to dziś 30-40 km/h. Silniejszy w czasie burz. Wiatr wiał będzie dziś z kierunków północnych, ale nie powinien obniżał temperatury odczuwalnej. Ciśnienie atmosferyczne o poranku w Polsce to 1010 hPa, ale cały dzień ciśnienie będzie rosło. Barometry wieczorek w Warszawie pokazywać mogą już nawet 1015 hPa. Zachęcamy dziś to aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Kolejne dni przyniosą już wyższe temperatury i upał. W związku z tym aktywność fizyczna na powietrzu może być utrudniona.