Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś. Poniedziałek pochmurny. Możliwy deszcz i śnieg

Prognoza pogody na poniedziałek

Polska nadal znajduje się pomiędzy silnym wyżem z nad Rosji, a głębokim ośrodkiem ciśnienia z nad Wysp Brytyjskich. Napływa do nas trochę cieplejsze powietrze z południa, ale nie są to masy powietrza aż tak ciepłe, by słupki rtęci powędrowały wyżej niż 4-6 stopni. Jedynie na wschodzie zaznaczy się chłodna masa kontynentalna. Do godzin południowych mogą utrzymać się mgły marznące i mżawka powodująca gołoledź. Zwłaszcza na wschodzie i gdzieniegdzie w centrum.

Właśnie takie wartości temperatury obejrzymy na termometrach w południowo zachodniej Polsce. Niewiele cieplej, do 3 stopni na północnym zachodzie i lokalnie nad morzem. Chłodniej w poniedziałek w pozostałej części kraju, gdzie słupki rtęci wskażą dziś maksymalnie do 2 stopni powyżej zera. W godzinach porannych na południu i wschodzie Polski nie wykluczone są lokalne przymrozki.

Temperatura poniedziałek

Nasz kraj w poniedziałek nadal znajdował się będzie w bardzo wilgotnej masie powietrza. Duża zawartość wilgoci spowoduje poranne mgły w wielu regionach kraju. Gdy mgły opadną zdecydowana większość kraju znajdzie się pod chmurami. Minimalne szanse na rozpogodzenia mają regiony Polski południowo zachodniej. Tutaj w godzinach popołudniowych nie można wykluczyć krótkich chwil ze słońcem.

Pogoda w w poniedziałek

Pomimo dużego zachmurzenia w poniedziałek nad Polską nie będzie dużo opadów atmosferycznych. Bardzo słabe opady deszczu lub mżawki możliwe są dziś w Polsce centralnej. Opady śniegu o bardzo małym natężeniu występować mogą na wschodzie kraju. Poniedziałek nie przyniesie większych porywów wiatru w Polsce. W godzinach popołudniowych wiatr może być odczuwalny na zachodzie kraju, jednak nie będą to znaczące porywy wiatru. Przypominamy o naszej prognozie pogody na cały obecny tydzień, która znajduje się tutaj.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk