Pogoda na 7 dni. Zima, czy przedwiośnie w połowie grudnia w Polsce?

W ostatnich dniach sytuacja synoptyczna w naszym regionie świata uległa przetasowaniu. Nie jesteśmy już pod bezwzględnym panowaniem wyżu znad Rosji. Do głosu doszły niże atlantyckie. W kraju zrobiło się cieplej, pojawiło się więcej opadów. Sprawdźmy jaka tendencja czeka nas w pogodzie na 7 dni. Czy przyszły tydzień przyniesie nam incydenty zimowe, czy jednak będzie ciepło i bez szans na opady śniegu.

Ocieplenie na początku tygodnia

Fani śniegu, mrozu i zimy będą zawiedzeni. Wraz z nadejściem nowego tygodnia do Polski napływać będzie dość ciepłe powietrze z południa kontynentu. Już w poniedziałek przymrozki wystąpią już tylko w godzinach wczesno porannych na krańcach wschodnich Polski. W większości obszarów kraju temperatury będą dodatnie przez całą dobę.

Temperatura Polska

Bardzo podobne temperatury panowały będą również we wtorek i środę w naszym kraju. W zasadzie każdego dnia nadchodzącego tygodnia widoczny będzie podział na cieplejszy zachód Polski oraz chłodniejsze dzielnice wschodnie. Praktycznie każdej doby temperatury na zachodzie kraju sięgały będą 5-6 stopni, na wschodzie i południu nad ranem przydarzać mogą się przymrozki, a w dzień słupki rtęci pokazywały będą 2-3 stopnie powyżej zera. Wschód Polski na początku tygodnia praktycznie bez wiatru. Silniejszych porywów wiatru (do 50 km/h) w poniedziałek i wtorek spodziewać możemy się na zachodzie i północy kraju.

Dużo wilgoci. Wystąpią mgły i opady

Początek tygodnia przyniesie bardzo wilgotną pogodę w Polsce. Poniedziałek, wtorek i środa to sporo mgieł w Polsce. Mgły występować mogą lokalnie praktycznie w każdym regionie kraju. O dokładnym występowaniu mgieł informowali będziemy w wydawanych każdego dnia o poranku dziennych prognozach pogody. Podobnie sprawa ma się z opadami. Te występować mogą praktycznie wszędzie. Najmniejsze szanse na opady w pierwszej części nadchodzącego tygodnia mają mieszkańcy południa i południowego zachodu kraju. Tam nie wykluczone są nawet słabe przejaśnienia. Na pozostałym obszarze padać może słaby deszcz i mżawka (zachód kraju), a także śnieg, śnieg z deszczem i deszcz marznący (wschód i południowy wschód).

Wysokie temperatury w czwartek i piątek na zachodzie Polski

W kolejnych dniach tygodnia do Polski zachodniej napłynie jeszcze cieplejsze powietrze. Różnica temperatury pomiędzy wschodem i zachodem kraju będzie jeszcze większa. W czasie, gdy na wschodzie Polski w w czwartek i piątek nadal będzie tylko minimalnie dodatnia, na krańcach zachodnich kraju słupki rtęci pokazywać mogą wartości zbliżone do 10 stopni.

Temperatury w Polsce

Prawdopodobne jest, że pod koniec tygodnia Polska podzielona zostanie w pogodzie nie tylko pod względem temperatury. Na zachodzie kraju bardzo możliwe będą rozpogodzenia, a nawet chwile ze słońcem. W przeciwieństwie do wschodu kraju, gdzie wciąż zalegać będzie sporo wilgoci i chmur.

Przyszły weekend bez większych zmian w pogodzie

Analizując mapy pogodowe na przyszły weekend wiele wskazuje na to, że do kraju zbliży się front atmosferyczny. W związki z tym, prawdopodobnie pogoda w Polsce zachodniej popsuje się. Ciężko jest określić dokładną trajektorię przechodzenia frontu atmosferycznego za 7 dni, jednak na dziś szacowaliśmy, że przyniesie on opady deszczu w północnych regionach Polski.

Temperatura w Polsce w weekend

Niewiele zmieni się jeśli chodzi o temperaturę w Polsce. Nadal najcieplej na południowym zachodzie i zachodzie Polski. Tam termometry wskazywały będą do 7 stopni Celsjusza. Chłodniej na wschodzie, gdzie z rana możliwe są słabe przymrozki. W dzień w Polsce wschodniej temperatura do 3 stopni powyżej zera. Wraz z przechodzeniem frontu atmosferycznego wzrośnie siła wiatru nad Polską. Wiatr w przyszły weekend najmocniej wiał będzie na północny i zachodzie kraju.

Podsumowując. Czeka nas raczej mało dynamiczny tydzień w pogodzie. Na przeważającym obszarze kraju duża wilgotność i sporo zachmurzenia. Cały czas możliwe będą mgły. Najcieplej w Polsce będzie na zachodzie kraju (nawet do 10 stopni). Niższe temperatury występowały będą na wschodzie kraju. Przypominamy, że zawsze aktualną temperaturę w Polsce sprawdzić można tutaj. Natomiast zachmurzenie, opady i wiatr można oglądać na żywo w tym miejscu.