Pogoda na dziś. Prognoza pogody na wtorek 17.12.2019. Kolejny piękny i ciepły dzień nad Polską

Pogoda we wtorek 17 grudnia przyniesie nam bardzo miłą niespodziankę. W całym kraju będzie bardzo ciepło. Temperatury przekroczą normy wieloletnie o kilka, a nawet (wliczając początek XXI wieku) kilkanaście stopni Celsjusza.

Z jednej strony to miło nie marznąć na siarczystym mrozie, jednak pamiętać musimy, że mróz w zimie również jest potrzebny. Jeszcze kilka dni takiej pogody, a roślinność i zwierzęta uśpione na zimę zaczną budzić się z zimowego snu.

Wiosenna pogoda nad Polską we wtorek

A w dniu dzisiejszym pogoda będzie rozpieszczać. W całej Polsce temperatury przekroczą 6 stopni Celsjusza. To jednak jest temperatura minimalna we wtorek nad Polską. Tyle termometry pokażą na Suwalszczyźnie. W centrum, na północy i wschodzie kraju 7-9 stopni Celsjusza. Najcieplej, bo aż 11 stopni ciepła na południu Polski. Dodatkowo, uwzględniając ciepły wiatr halny, na południu może być jeszcze cieplej.

IMGW-PIB

We wtorek nad Polską nie odnotujemy opadów atmosferycznych. Pogodę nad naszym krajem zacznie kształtować ośrodek wysokiego ciśnienia znad południowo wschodniej Europy. W związku z tym niebo w większości kraju będzie bezchmurne. Chmury mogą pojawić się na północnym wschodzie, jednak nie odnotujemy z nich opadów atmosferycznych.

We wtorek wiatr nie będzie już tak silny

We wtorkowy dzień nad Polską nadal spokojny będzie wiatr. Porywy wiatru nie powinny przekraczać 20 km/h. Jedynie na obszarach górskich wiatr wiać może w porywach do 120km/h. Na południu odczujemy wpływ wiatru fenowego. Nie będzie on jednak groźny, a jedynie wpłynie na podwyższenie temperatury odczuwalnej.

Podsumowując. Czeka nas piękny, ciepły dzień. Z jednej strony powinno to nas cieszyć. Z drugiej, nie bójmy się użyć tego słowa, taka pogoda jest anomalią jak na drugą połowę grudnia. Za kilka dni Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy pragniemy śniegu, a nie pączków na drzewach.