20 stycznia 2022

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś, wtorek 20 lipca. Ulga od upałów i burz

Pogoda na dziś, wtorek 20 lipca

Dawno nie miałem tak dobrych wieści związanych z pogodą. Pogoda na dziś nie przyniesie nam ani upałów, ani silnych burz. Polska dostała się pod wpływ rozległego wyżu DANA z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Wyż zapewni nam stabilną pogodę, a powietrze morskie ulgę o wysokich temperatur. Zapraszam na szczegółową pogodę na dziś, wtorek 20 lipca dla Polski.

Pogoda na dziś. Wyż wpływa na pogodę w Polsce

Rozległy system frontów atmosferycznych odsunął się od Polski na wschód i to właśnie tam pojawiały będą się we wtorek groźne zjawiska pogodowe. Polacy odpoczną od nawałnic i wysokich temperatur. Rozwój burz będzie możliwy, jednak o tym w dalszej części wpisu.

Pogoda na dziś. Wyż zapewni mniej opadów

Tak jak wspomniałem we wstępie dzisiejszej prognozy pogody. Od zachodu wpływ na aurę w Polsce wywiera wyż. Zapewni on dziś dużo pogodniejszą aurę niż w ostatnich dniach. Chmury kłębiaste będą się rozwijały. Jednak nie będą one niosły tak groźnych zjawisk pogodowych jak w ostatnich dniach. Słaby, przelotny deszcz może padać praktycznie w każdym regionie kraju. Powtórzę jednak, nie spodziewamy się burz i nawałnic. Opady, o ile wystąpią będą bardziej przelotne i niegroźne. Tak opady nad krajem prognozuje na dziś model SWISS-HD.

Prognoza opadów nad Polską na 20 lipca 2021

Widać tu również, że silniejszych opadów deszczu spodziewamy się tuż za południowo wschodnią granicą kraju. Nie można wykluczyć, że strefa ta nasunie się również na Bieszczady. W Polsce południowo wschodniej również najwięcej chmur. Najważniejsze, że pogoda da odpocząć nam od burz i nawałnic, które przynosiły wiele szkód w ostatnim okresie.

Przyjemne, letnie temperatury

Za frontem atmosferycznym, który przedwczoraj przeszedł przez Polskę spłynęło do nas chłodniejsze powietrze. W związku z tym nie tylko dojdzie do rozwoju rozproszonej konwekcji (nie bardzo groźnej). Pogoda na dziś przyniesie również w Polsce znacznie przyjemniejsze niż ostatnio temperatury.

Temperatura na dziś 20 lipca dla Polski

Najcieplej w dalszym ciągu na wschodzie kraju. Tutaj temperatury osiągać mogą do 24 stopni powyżej zera. Tylko nieco chłodniej na północy kraju, gdzie termometry wskazywać będą 21-22 stopni. Najchłodniej dziś na południu i w centrum. Tutaj spodziewać się dziś możemy temperatur na poziomie 20 kresek powyżej zera. Północno zachodni wiatr osiągał będzie dziś prędkość do 40 km/h. Będzie on odczuwalny, jednak nie będą to silne porywy wiatru. Ciśnienie atmosferyczne rośnie i w południe zbliży się do 1020 hPa. Na koniec chciałem Was serdecznie zaprosić na jeszcze świeża pogodę długoterminową na cały czerwiec. Mam nadzieję, że wpis ten pomoże Wam planować urlopy w drugiej części wakacji.