Pogoda na jutro, czwartek 18 listopada 2021. Front okluzji nad Polską

Pogoda na jutro przyniesie dalsze zmiany i pogorszenie aury nad Polską. Przez kraj przemieszczał będzie się zokludowany front atmosferyczny przynosząc jeszcze więcej wilgoci, chmur i opadów przelotnych. Coraz większy wpływ na pogodę w Polsce mają układy niskiego ciśnienia z północy kontynentu. Jeszcze jutro znajdowali będziemy się na granicy wpływu niżu z północy i wyżu z zachodu kontynentu.

Pogoda na jutro. Front okluzji nad Polską

Jednak już w kolejnych dwóch dniach czeka nas wichura w Polsce więcej o tym w dzisiejszym wpisie na stronie. Wróćmy jednak do pogody na czwartek, ponieważ jutro w pogodzie działo będzie się również całkiem sporo.

Pogoda na jutro. Front, chmury i opady nad Polską

Pogoda na jutro przyniesie kontynuację brzydkiej i pochmurnej auty. Minimalne szanse na przejaśnienia mają tylko mieszkańcy krańców Polski Południowej. Na pozostałym obszarze gęste chmury piętra niskiego. Mgły mogą wystąpić w godzinach przedpołudniowych. Jednak nie będą to mgły tak gęste jak choćby w środowy poranek.

Pogoda na jutro. Opady nad Polską

Powyżej grafika z prognozą opadów dla Polski (źródło mapy). Model SWISS-HD prognozuje, że największe prawdopodobieństwo opadów wystąpi jutro na wschodzie i północy kraju. Nie będą to długotrwałe, intensywne opady deszczu. Bardziej spodziewamy się przelotnych opadów słabego deszczu, a nawet mżawki. Pogoda na jutro przyniesie nam wzmacniające się z każdą godziną porywy wiatru. W dzień wiało będzie z prędkością maksymalną do 50-60 km/h. Jednak po południu i wieczorem od północy wkraczać do kraju zacznie strefa coraz mocniejszego wiatru. O tym jednak pisaliśmy we wspomnianym wcześniej wpisie.

Temperatura w Polsce w poniedziałek 17 listopada

Czwartek nie przyniesie większych zmian jeśli chodzi o temperatury w kraju. Po chłodnym poranku (na wschodzie możliwy nawet mróz) słupki rtęci nie powędrują za wysoko do góry. Cieplej dziś na wschodzie kraju, jednak i tutaj temperatury nie będą mocno wysokie. Wzdłuż granic zachodnich słupki rtęci jutro wskazywać mogą do 8-9 stopni Celsjusza. Chłodniej na wschodzie i północy kraju. Tutaj temperatury maksymalne w czwartek to 5-7 stopni. Jeszcze chłodniej na obszarach podgórskich i w górach, gdzie temperatury nie wzrosną jutro powyżej 2-4 stopni.

Temperatura nad Polską 17 listopada

Na koniec prognozy pogody na czwartek słów kilka o ciśnieniu atmosferycznym. Ciśnienie przez cały czwartek będzie stabilne i utrzyma się na poziomie 1020 hPa. Dopiero w nocy z czwartku na piątek zacznie znów spadać. Związane będzie to ze przybliżaniem się do kraju centrum niżu atlantyckiego, który przyniesie nam solidny wiatr w piątek i sobotę.