Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na jutro. Wtorek 12 lipca przyniesie wyższe temperatury

Pogoda na jutro. We wtorek 12 lipca ocieplenie w Polsce

Od kilku dni znajdujemy się w chłodnych masach powietrza z północnego zachodu. Ulga od upałów jak najbardziej była mile widziana. Jednak już od kilku dnie chyba trochę za chłodno jak na lipiec. Pogoda na jutro przyniesie poprawę odnośnie temperatur powietrza nad Polską. Zapraszam na szczegółową prognozę pogody na wtorek 12 lipca dla Polski. Zobacz również: Silny upał wciąż w prognozach. Czy padnie historyczne rekord temperatury?

Burze i opady będą ustępować

Spójrzmy na mapę synoptyczną Europy na wtorek. Rozkład ośrodków barycznych mocno wpłynie na pogodę w naszym kraju podczas jutrzejszego dnia.

Pogoda na jutro. Mapa synoptyczna Europy

Od zachodu Polska dostaje się pod wpływ obszaru podwyższonego ciśnienia. W regionach zachodnich i częściowo centralnych pogoda na jutro przyniesie więcej słońca. Mieszkańcy tych regionów odpoczną również od burz i opadów. Jednak nie wszędzie pogoda na jutro będzie łaskawa. Patrząc na powyższą mapę synoptyczną widać, że blisko wschodnich granic Polski znajdzie się centrum niżu barycznego. W znacznym stopni niż wpłynie jeszcze jutro na pogodę we wschodniej, a zwłaszcza północno wschodniej Polsce. Potwierdza to prognoza zachmurzenia i opadów na jutrzejszy dzień.

Pogoda na jutro nie będzie łaskawa dla mieszkańców Polski północno wschodniej

Podczas gdy na zachodzie kraju pogoda na jutro nie przyniesie już chmur i opadów, zupełnie inaczej wygląda sprawa na wschodzie Polski. Widać, że niż z centrum nad Białorusią przyniesie bardzo silne opady i dużo zachmurzenia na północnym wschodzie kraju. Lokalnie deszcz padać będzie tu naprawdę intensywnie. Możliwe są również burze. Opady we wtorek mogą pojawiać się również na wschodzie Polski. Nie będą to już jednak opady tak intensywne jak choćby na Podlasiu. Dodatkowo, w godzinach popołudniowych na południu i na wschodzie również postępować będą rozpogodzenia.

Pogoda na jutro. Ocieplenie od zachodu

Tak jak wspomniałem na początku wpisu, Polska od zachodu zacznie dostawać się pod wpływ ośrodka wyżowego z zachodu Europy. Przyniesie to więcej słońca, a słońce w znacznym stopniu przyczyni się do podniesienia temperatury w kraju.

Pogoda na jutro. Temperatury w Polsce we wtorek 12 lipca

Widać to doskonale na powyższej mapie z prognozą temperatury na wtorek 12 lipca (model GFS). Pogoda na jutro przyniesie na zachodzie kraju temperatury nawet na poziomie 24-25 stopni Celsjusza. To już prawie dzień gorący w kraju. Najchłodniej tam gdzie wpływ na pogodę będzie miał ośrodek niżowy znad Białorusi. Na Podlasiu zaledwie w okolicach 15 stopni Celsjusza. W centrum i na południu już również cieplej niż w ostatnich dniach. Słupki rtęci pokażą w tych regionach w okolicach 20 stopni Celsjusza. Ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spada, ale we wtorek barometry w kraju nie pokażą mniej jak 1010 hPa.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk