Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na lipiec 2019 r. Bardzo zimny miesiąc, burze i sporo opadów

Dysponujemy już najnowszą prognozą sezonową na lipiec. Wynika z niej, że nie zabraknie chłodnych okresów, gdy temperatura wyniesie poniżej 25 stopni, ale także burz i opadów. Prawdopodobnie będzie to dużo chłodniejszy miesiąc niż czerwiec, który zapisze się z rekordową anomalią temperatury.

Modele numeryczne prognozują, że czeka nas bardzo chłodna 1 dekada lipca. Prawdopodobnie miejscami będzie ujemna anomalia temperatury.

Średnia temperatura powietrza wyniesie od 18°C do 25°C. Więcej będzie jednak chłodnych okresów z temperaturą poniżej 25 stopni.

Model CFS na lipiec 2019 roku nie jest optymistyczny dla naszej części Europy. Po bardzo ciepłym czerwcu prognozuje bardzo chłodny przyszły miesiąc. Temperatura ma być w okolicach normy wieloletniej, miejscami nawet poniżej.

Nie wiadomo jaki trend będzie w kolejnych dekadach lipca. Mogą zdarzyć się okresy bardzo ciepłe, nawet upalne z temperaturą powyżej 33 stopni. Wiele wskazuje, że nie zabraknie również gwałtownych burz, opadów deszczu. Przeważnie mają być to opady konwekcyjne, typowe dla pory ciepłej. Opadów wielkoskalowych nie można jednak wykluczyć.

Lipiec jest miesiącem, gdy statystycznie spada najwięcej deszczu w Polsce. Taki trend jest prawdopodobny w nadchodzącym miesiącu.

Upały w lipcu są prawdopodobne, ale nie wykluczone, że nie będzie ich tak dużo jak w czerwcu, który jest rekordowy nie tylko w naszej części Europy.

Prognozowana anomalia temperatury w Europie na lipiec 2019 roku

Prognoza sezonowa na lipiec pod kątem opadów cały czas ulega zmianie

Wkrótce więcej informacji o sytuacji pogodowe w lipcu na

www.fanipogody.pl

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz