Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na niedzielę 26 marca 2023. Front nadal przynosił będzie dynamiczną pogodę. Burze i silny wiatr w Polsce

Pogoda na niedzielę 26 marca. Burze, silny wiatr i opady w Polsce

Po dynamicznej, burzowej sobocie, pogoda na niedzielę nie da nam bardzo chwili spokoju. Przez kraj przemieszczał będzie się chłodny front atmosferyczny, przynosząc kolejne opady i burze. Wciąż jesteśmy w obszarze podwyższonego gradientu ciśnienia, dlatego niedziela przyniesie nam jeszcze silny, dokuczliwy wiatr. Zapraszam na szczegółową prognozę pogody na dzisiejszy dzień.

Pogoda na niedzielę. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na niedzielę. Sytuacja synoptyczna

Pogodą w naszej części Europy wciąż steruje niż z północy. Polka nadal znajdowała będzie się w obszarze obniżonego ciśnienia. O froncie atmosferycznym już wspominałem, a więcej o jego skutkach w pogodzie napiszę w dalszej części wpisu. Kończąc wątek sytuacji synoptycznej warto wspomnieć o wyżu, który powoli kształtuje się na zachód od Portugalii. To za sprawą miedzy innymi tego ośrodka czeka nas ochłodzenie i mróz w Polsce w przyszłym tygodniu.

Pogoda na niedzielę. Ostatni dzień wiosny przed ochłodzeniem

Jakiś kosmaty wyszedł mi powyższy nagłówek. Chodziło mi o to, że to ostatni dzień trwającego obecnie okresu z wiosennymi, przyjemnymi temperaturami powietrza. Od poniedziałku czeka nas ochłodzenie i niedziela nie jest jako takim ostatnim dniem wiosny. Ponieważ po wiośnie jest lato, a od poniedziałku jest zima to sam już nie wiem jak się wyplątać z tej dziwnej, porannej gry słów. Może najlepiej pokażę mapę z prognozą temperatury.

Pogoda na niedzielę. Prognoza temperatury
Pogoda na niedzielę. Prognoza temperatury

Podczas gdy w piątek w Polsce notowano 22 stopnie Celsjusza, pogoda na niedzielę aż tak wysokich temperatur nam nie przyniesie. Jednak jeszcze nie mamy co narzekać. Na południu Polski termometry w niedzielę wskażą nawet w okolicach 15 stopni powyżej zera. Spływ chłodu powoli odczuwalny zacznie być na północy, gdzie w niedzielę zaledwie w okolicach 8-10 stopni Celsjusza. Pomimo już nie tak wysokich temperatur jak w kilku ostatnich dniach, zachęcam jednak to aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nadchodzący tydzień nie przyniesie nam temperatur jakie termometry wskażą w dniu dzisiejszym. Korzystajmy więc.

Front nad Polską. Znów burze i silniejszy wiatr

Aura w ostatnich dniach jest całkiem dynamiczna. W Polsce grzmi oraz wieje silniejszy wiatr. Pogoda na niedzielę nie przyniesie nam w temacie większych zmian. Przez kraj przemieszczał będzie się dziś front atmosferyczny. Dlatego też czeka nas dziś kolejna porcja opadów. W kraju pojawią się również burze, o czym z pewnością zakomunikuje Arek w prognozie konwekcyjnej, którą mam nadzieję opublikuje jeszcze przed południem w dziale pogody dla Polski.

Pogoda na niedzielę. Opady deszczu i burze w Polsce
Pogoda na niedzielę. Opady i burze w Polsce

Najmocniej grzmieć będzie w centrum i na wschodzie kraju. Tutaj spodziewamy się również opadów gradu i krupy śnieżnej. Dzisiejsze burze mogą być dość aktywne elektrycznie. Jednak tak jak pisałem, więcej o dzisiejszych burzach napisze Wam Arek w swej prognozie konwekcyjnej.

Prognoza siły wiatru na niedzielę 26 marca
Prognoza porywów wiatru na niedzielę 26 marca

Pogoda na niedzielę przyniesie znów odczuwalny, dość silny wiatr w Polsce. Na nizinach wiatr wiać dziś będzie z prędkością dochodzącą do 60 km/h. Podczas przechodzenia burz wiać może nawet ponad 70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne na stałym poziomie. Barometry wskazywać dziś będą w okolicach 1000 hPa.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk