Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na niedzielę 9 kwietnia. Wielkanoc przyniesie nam pozytywną pogodę w Polsce, ale pojawią się burze

Pogoda na niedzielę 9 kwietnia. Wysokie temperatury i burze

Może teraz nakłamię, ale wydaje mi się, że ostatnie lata przynoszą beznadziejną pogodę w kraju w Święta Wielkanocne. Pogoda na niedzielę przełamie ten trend ponieważ w kraju zapanuje fajna, wiosenna aura. Co prawda pojawią się burze, jednak to tylko doda wiosennego „smaczku” pogodzie jaka czeka nas w dzisiejszy, świąteczny dzień.

Pogoda na niedzielę. Sytuacja synoptyczna
Pogoda na niedzielę. Sytuacja synoptyczna

Dziś znajdujemy się pod wpływem słabnącego wyżu z północy kontynentu. W okolicach Islandii umacnia się silny cyklon atlantycki. Przyniesie on załamanie pogody między innymi na Wyspach Brytyjskich, jednak w żaden sposób nie zagrozi on pogodzie w naszym regionie. W związku z tym pogoda na niedzielę przyniesie nam dużo słońca, choć opady również będą możliwe. O tym za chwilkę. Zacznijmy od temperatur powietrza. Przeczytaj również: Upał dotrze na południe Europy. Nawet 33 stopnie w Hiszpanii

Pogoda na niedzielę. Coraz cieplej w kraju

Napływa do nas coraz cieplejsze powietrze z południowego wschodu. Dlatego też temperatury w kraju i regionie z każdym dniem będą wyższe. Ciepło i słonecznie było już w sobotę. Pogoda na niedzielę przyniesie nam jeszcze wyższe wartości temperatury.

Pogoda na niedzielę. Prognozy temperatury
Pogoda na niedzielę. Prognoza temperatury

Dziś na wschodzie termometry wskazywać mogą nawet 15 stopni Celsjusza. Temperaturę odczuwalną we wschodniej połowie kraju podnosić będzie dodatkowo nasłonecznienie. Ciepło również na północy kraju. Tutaj również w okolicach 12-14 stopni powyżej zera. Nieco chłodniej na południu, gdzie wciąż zalegają resztki powietrza arktycznego, które spływało do nas z północy w ubiegłym tygodniu. Temperatury dziś w Polsce nie będzie obniżał wiatr.

Brak wiatru w Polsce 9 kwietnia
Brak wiatru w Polsce w niedzielę 9 kwietnia

Powyżej mapa z prognozą wiatru. Lokalnie na wschodzie i południu zawiać może z prędkością 20-30 km/h. Jednak nie jest to siła wiatru, która w jakikolwiek sposób wpłynie na pogodę w kraju.

Dziś możliwe wiosenne burze

Wyżej wspominałem (mam wrażenie, że piszę o tym w kółko), że napływa do nas powietrze znad Morza Czarnego. Masy te są nie tylko znacznie cieplejsze, lecz również bardziej zasobne w wilgoć. Dlatego też dziś i jutro w Polsce dojdzie do rozwoju chmur kłębiastych.

Pogoda na niedzielę. Opady deszczu i burze
Pogoda na niedzielę. Opady deszczu i burze

Największe szanse na przelotne opady i burze pogoda na niedzielę przyniesie na wschodzie i w centrum Polski. Komórki konwekcyjne przemieszczały będą się ze wschodu na zachód. W przeważającej części konwekcja będzie miała postać przelotnych, krótkotrwałych opadów deszczu. Jednak najlepiej wypiętrzone chmury konwekcyjne będą przynosić wyładowania atmosferyczne. Wielkanocna niedziela przyniesie nam więc burze. Nie będą to burze groźne, ale jednak. Kolejny, fajny, wiosenny akcent w pogodzie. Dawno Wielkanoc nie przyniosła nam tak dobrej pogody. Dlatego cieszmy się Świętami, a my ze strony redakcji życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk