16 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 10/11 czerwca 2021. Burze zanikną. Wysoka temperatura, miejscami mgła w kraju

Pogoda i noc

Pogoda. Dzisiaj Polska znalazła się pomiędzy słabym wyżem znad zachodniej Europy a płytkim i rozległym ośrodkiem niskiego ciśnienia nad wschodnią częścią kontynentu. Z północnego zachodu napływało ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie atmosferyczne bez większych zmian. Podczas nadchodzącej nocy sytuacja synoptyczna nie ulegnie większej zmianie. Zachodnią część kraju sięgać słaby klin wyżowy. W tym samym czasie na wschodzie zaznaczać się będzie wpływ płytkiego niżu z ośrodkiem nad wschodnią Europą. Z kierunków północnych będzie napływać powietrze polarne morskie. W środkowych i górnych warstwach troposfery Polska będzie na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkami nad wschodnią Europą.

Anomalia w polu ciśnienia na dzień 11.06.2021, 00 UTC dla Europejskiego Obszaru Synoptycznego i obszarów przyległych

Pogoda. Anomalia w polu ciśnienia na dzień 11 czerwca 2021.

Na przeważającym obszarze Polski nadchodząca noc będzie pogodna. Początkowo występować mogą zanikające opady konwekcyjne i słabe termiczne burze. Opady w pierwszych godzinach po zachodzie słońca mogą występować na południu i wschodzie kraju. Będą one związane z dzienną konwekcją, która po ustaniu operacji słonecznej szybko ma zanikać. Nie można wykluczyć, że w drugiej części nocy na północnym-wschodzie rozwinie się mgła ograniczająca widzialność do 400-500 metrów.

Temperatura od 10°C do 17°C, w dolinach górskich od 5°C do 9°C. Wiatr przeważnie słaby, początkowo w czasie przechodzenia komórek konwekcyjnych porywisty.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza przez model ICON dla Polski na drugą część nocy.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW

AKTUALNA TEMPERATURA W POLSCE

Źródło grafik: tropicaltidbits.com, meteomodel.pl/