16 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 11/12 maja 2021 dla Polski. Wysoka temperatura, zanikające burze blisko naszego kraju

Pogoda noc

Pogoda. Podczas nadchodzącej nocy Polska pozostawać będzie pomiędzy wyżem znad Rosji, a płytkim niżem znad wschodnich Niemiec. Z południa w dalszym ciągu napływać będzie bardzo ciepłe powietrze polarne morskie.
Masa powietrza nad Polską nadal będzie sucha, a w profilu pionowym troposfery obecne będą dodatkowo warstwy inwersyjne, zwłaszcza w jej dolnej części. Takie warunki skutecznie uniemożliwiać będą rozwój konwekcji nad Polską. Słaby deszcz możliwy tylko na krańcach północno-zachodnich. Ciśnienie atmosferyczne ma spadać.

Anomalia w polu ciśnienia na dzień 12.05.2021, 00 UTC

Pogoda. Anomalia w polu ciśnienia na noc 12 maja 2021.

Noc z wtorku na środę przyniesie jedynie na krańcach północno-zachodnich słaby deszcz, nad resztą kraju bez opadów i pogodnie. Termometry pokażą od 10°C do 16°C. Jedynie w rejonach podgórskich Karpat około 8°C. Najcieplej podczas nadchodzącej nocy na zachodzie, natomiast najchłodniej na południowym-wschodzie i wschodzie.

Pogoda. Temperatura nad ranem

Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i Przedgórzu Sudeckim. Chwilami porywisty z kierunków południowych o charakterze halnym do 50-80 km/h.

Prędkość wiatru

Położenie opadów i burz