Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 18/19 stycznia 2021. Silny mróz. Wystąpią opady marznące w Polsce

W nocy z poniedziałku na wtorek wschodnia połowa kraju znajdzie się jeszcze mroźnym powietrzu arktyczno-kontynentalnych. Nad zachodnią częścią kraju ulokuje się front okluzji ciepłej związany z niżem znad Skandynawii. Front przemieszczać ma się z zachodu na wschód. Stopniowo nad zachodnią część kraju zacznie napływać coraz cieplejsze powietrze.

Sytuacja synoptyczna na dzień 19.01.2021, 00 UTC

Nadchodząca noc przyniesie podział na dwie strefy pogodowe w Polsce. Termometry na zachodzie pokażą od -1°C do 1°C. Na północy od -10°C do -8°C. Chłodniej w centrum i na południu od -17°C do -10°C. Najniższe wartości zostaną zanotowane na Podlasiu, wschodnim Mazowszu oraz Lubelszczyźnie od -24°C do -16°C.

Prognoza na godziny poranne we wtorek według ECMWF.

Prognoza na analogiczny okres jak powyżej według modelu ICON.

We wschodniej części kraju zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, tam też spodziewamy się największych spadków temperatury. Na pozostałym obszarze wzrastające do dużego i całkowitego. Z zachodu na wschód przemieszczać mają się opady śniegu i deszczu ze śniegiem, jak i też marznące powodujące gołoledź. Bliżej godzin porannych we wtorek dotrze do centralnej części kraju.

Wiatr we wschodniej i centralnej części kraju będzie słaby., a nawet wystąpi cisza. Najsilniejszy ma być na zachodzie i północy do 30 km/h – 50 km/h. Przeważnie z zachodu i południa.

Aktualna temperatura

Położenie opadów