Pogoda na noc 2/3 kwietnia. Chłodniej, ale bez przymrozków. Pojawią się opady

Pogoda podczas nadchodzącej nocy przyniesie front atmosferyczny o charakterze chłodnym. Front nie będzie bardzo aktywny, jednak przyniesie opady nad Polską. Będzie chłodniej niż ostatnio, jednak jeszcze dzisiejsza noc nie przyniesie przymrozków w Polsce. Zapraszamy na prognozę pogody na noc z 2 na 3 kwietnia.

Front w nocy nad Polską. Pogoda na noc z 2 na 3 kwietnia

Chłodno, ale raczej bez przymrozków w nocy 2/3 kwietnia

Zanim przejdziemy do frontu atmosferycznego i opadów wspomnieć należy o temperaturze w kraju. Mamy do czynienia z ochłodzeniem, a do Polski spływa chłodniejsze powietrze z północnego zachodu. Spływ chłodnych mas powietrza spowodował, że temperatura w piątek była w większości miejsc kraju ponad 10 stopni niższa w porównaniu z czwartkiem. Również nadchodząca noc będzie raczej chłodna. Poniższa mapa temperatury na noc to wyliczenia modelu GFS (źródło tutaj)

Temperatura w nocy 2-3 kwietnia

W zdecydowanej większości regionów kraju temperatura będzie dodatnia. Najwyższa temperatura w nocy w centrum i na zachodzie kraju. Tutaj lokalnie nawet do 5 stopni na plusie. W okolicach 2-4 stopni wskażą termometry w pozostałych częściach Polski. Jednak nie można wykluczyć, że na krańcach północno wschodnich prze krótki czas w nocy temperatura spadnie poniżej zera. Podobnie jak w górach, gdzie mróz sięgać może 2-3 stopni poniżej zera. Nie będzie to jeszcze tak zimna noc jak ta kolejna z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. O tym jednak w kolejnych prognozach. Przejdźmy do opadów, które wystąpią w nocy w Polsce.

Pogoda na noc 2/3 kwietnia. Front chłodny nad Polską

Zgodnie ze wstępem wpisu, w nocy przez kraj wędrował będzie front atmosferyczny o charakterze chłodnym. Front nie będzie bardzo aktywny jednak przyniesie do Polski zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Pierwsze opady pojawią się na Pomorzu Zachodnim jeszcze wieczorem. Następnie z każdą godziną, wraz z wędrówką frontu padać będzie także na pozostałym obszarze Polski północnej.

Pogoda na noc. Opady deszczu nad Polską

Do północy strefa zachmurzenia i przelotnych, lokalnych opadów dotrze już do linii Białystok, Warszawa, Łódź, Wrocław. Na północ od tej linii praktycznie wszędzie możliwe są w nocy przelotne, lokalne opady deszczu. W drugiej części nocy front atmosferyczny i strefa opadów przesuwać będą się nadal na południe. Padać nie powinno jedynie na południowym wschodzie Lubelszczyzny oraz na Podkarpaciu. W pozostałych regionach kraju możliwe są opady w nocy. W górach padać może śnieg. Opady śledzić można w naszej zakładce z radarami opadów nad Polską.

W związku z przechodzeniem frontu ciśnienie atmosferyczne w nocy nieznacznie spadnie. Jednak wciąż będzie wysokie, w okolicach 1010 hPa. Pogoda w nocy nie przyniesie silniejszych porywów wiatru. Ten będzie odczuwalny w Polsce północnej i zachodniej, jednak porywy wiatru nie powinny przekraczać 30 km/h. Zapraszamy na prognozę pogody na kolejne dni Świąt Wielkanocnych. Pogoda w Lany Poniedziałek pozytywnie zaskoczy w niektórych regionach kraju.